"Gwiezdne wojny": serial "The Acolyte" droższy od kinowych widowisk?

Forbes, The Direct / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Star+Wars%3A+The+Acolyte%22%3A+wielki+bud%C5%BCet+serialu+Disneya-151571
"Gwiezdne wojny": serial "The Acolyte" droższy od kinowych widowisk?
Niedawne zapowiedzi szefa Disneya Boba Igera sugerowały, że w związku z reorganizacją i poszukiwaniem oszczędności na ekranach będzie pojawiało się mniej treści ze świata "Gwiezdnych wojen" (więcej o cięciach przeczytacie TUTAJ). Jedna z nadchodzących produkcji Disney+, serial "Star Wars: The Acolyte", najwidoczniej nie wlicza się do nowej strategii zaciskania pasa. Budżet produkcji przewyższył bowiem niektóre kinowe widowiska z odległej galaktyki.

Ile kosztuje "Star Wars: The Acolyte"?Według Forbesa sam budżet preprodukcyjny obecnie powstającego serialu wynosił 49,2 miliona dolarów. Kwota robi wrażenie, zwłaszcza gdy porówna się ją z kinowym widowiskiem "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", które na ten sam cel wydało o 5,5 miliona mniej. Budżet ósmej części sagi "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" był wyższy jedynie o 17%.


"Andor", ostatni serial z uniwersum, okazał się jeszcze droższym przedsięwzięciem. Względem "The Acolyte" na preprodukcję wydano o 38% więcej. Tak wysokie koszty były również wynikiem czasu realizacji projektu, który przypadł na pandemię i związane z nią obostrzenia.

Całkowity budżet nadchodzącego serialu nie jest jeszcze znany. Obecnie tytuł najdroższej streamingowej produkcji ze świata "Gwiezdnych wojen" dzierży "Gwiezdne wojny: Andor" – około 250 milionów. 135 milionów kosztuje natomiast powstający "Star Wars: Skeleton Crew". Budżet preprodukcyjny "The Acolyte" wskazuje, że całkowita kwota wydana na serial może być podobna, a nawet wyższa.

Zwiastun serialu "Andor"
"The Acolyte" – co wiemy o serialu?"The Acolyte" ma być thrillerem, który zabierze widzów do galaktyki mrocznych sekretów i objawiających się mocy Ciemnej Strony w finałowych dniach Wielkiej Republiki. Była padawanka łączy siły ze swoim mistrzem Jedi, by przeprowadzić dochodzenie w sprawie serii zbrodni. Siły, którym stawią czoła, będą jednak dużo bardziej złowrogie, niż się spodziewali.

Gwiazdą serialu jest Amandla Stenberg ("Bodies Bodies Bodies"). W obsadzie "The Acolyte" znaleźli się również Dafne Keen ("Logan: Wolverine", "Mroczne materie"), Carrie-Anne Moss ("Matrix Zmartwychwstania"), Lee Jung-jae ("Squid Game"), Manny Jacinto ("Top Gun: Maverick"), Jodie Turner-Smith ("Yang"), Rebecca Henderson ("Kim jest Anna?"), Charlie Barnett ("Russian Doll") i Dean-Charles Chapman ("1917"). 

Showrunnerką serialu jest Leslye Headland ("Russian Doll", "Sypiając z innymi"). Stanie ona również za kamerą pierwszego odcinka.

Serial mamy zobaczyć na ekranach w 2024 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones