"Tajna inwazja": Sztuczna inteligencja stworzyła czołówkę serialu Marvela. Twórca broni decyzji

Polygon, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Tajna+inwazja%22%3A+Marvel+u%C5%BCy%C5%82+AI%2C+by+stworzy%C4%87+czo%C5%82%C3%B3wk%C4%99+serialu-151241
"Tajna inwazja": Sztuczna inteligencja stworzyła czołówkę serialu Marvela. Twórca broni decyzji
źródło: Materiały prasowe
W mediach społecznościowych zrobiło się głośno wokół serialu Marvel Studios "Tajna inwazja". Powodem jest czołówka produkcji, którą - jak ujawnił reżyser Ali Selim - stworzyła sztuczna inteligencja. Twórca wyjaśnił, że nowa technologia dostarczyła środka wyrazu adekwatnego do opowiadanej w serialu historii.

Dlaczego Marvel wykorzystał sztuczną inteligencję?
Ali Selim, reżyser i jeden z producentów wykonawczych serialu "Tajna inwazja", zdradził w wywiadzie dla portalu Polygon, że decyzja, by wykorzystać sztuczną inteligencje, wydawała się na miejscu. Intryga kręci się bowiem wokół śledztwa Nicka Fury'ego (Samuel L. Jackson), kary odkrywa, że zmiennokształtni Skrullowie powoli przejmują władze na Ziemi. Czołówka serialu przygotowana przez Method Studios to animowana miniaturka w symboliczny sposób pokazująca tytułową inwazję.

Zwróciliśmy się do speców od AI i jednym z powodów tej decyzji była koncepcja zmiennokształtności Skrullów, powiedział Selim. Twórca przyznał, że "w zasadzie nie rozumie", jak działa sztuczna inteligencja, ale zafascynował go sposób, w jaki AI może oddać poczucie zagrożenia. Opowiedzieliśmy im nasze pomysły, podsunęliśmy tematy i słowa-klucze, a potem komputer robił swoje. Następnie mogliśmy za pomocą słów dokonać zmian w tym, co zrobił.

Sztuczna inteligencja w HollywoodMetody wykorzystania sztucznej inteligencji przez Hollywood to obecnie gorący temat, jeden z kluczowych wątków trwającego wciąż strajku scenarzystów. Wielu komentujących czołówkę "Tajnej inwazji" obawia się, że sztuczna inteligencja pozbawiła pracy animatorów i grafików.

Firma Method Studios nie ujawniła, dokładnie w jaki sposób zrealizowała czołówkę. W napisach końcowych serialu figurują producenci, projektanci i technik sztucznej inteligencji ze wspomnianego studia. Firma pracowała wcześniej przy takich produkcjach Marvela jak m.in. "Ms. Marvel", "Loki" i "Moon Knight", a także przy serialach "Gra o tron" i "For All Mankind".

Zwiastun serialu "Tajna inwazja"
O czym opowiada "Tajna inwazja"?"Tajna inwazja" to najnowszy serial Marvel Studios. Nick Fury dowiaduje się, że ludzkość ma zostać zaatakowana przez radykalną frakcję zmiennokształtnych Skrullów. Wzywa na pomoc grupę sprawdzonych sojuszników: Everetta Rossa, Marię Hill i zaprzyjaźnionego Skrulla Talosa. Rozpoczyna się wyścig z czasem, by zapobiec nadciągającej katastrofie i ocalić ludzkość.

W obsadzie znaleźli się m.in. Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Emilia Clarke, Olivia Colman i Kingsley Ben-Adir.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones