Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Cameron+zdradza%2C+co+zobaczymy+w+nowym+%22Avatarze%22-63754

Cameron zdradza, co zobaczymy w nowym "Avatarze"

Za dwa tygodnie do kin na całym świecie wejdzie wydłużony o 9 (a nie jak początkowo zapowiadano 8) minut niepokazywanych dotąd scen "Avatar". W związku z promocją filmu James Cameron udzielił wywiadu, w którym zdradził szczegóły na temat produkcji drugiej i trzeciej części przygód niebieskich członków plemienia Na'vi, powieści nawiązującej do pierwszej części filmu i zupełnie nowego projektu, który zamierza zrealizować z Guillermo del Toro. Jest więc tego całkiem sporo.

BBC-010928.jpg
Avatar.jpg


Zacznijmy od Del Toro. Obaj panowie będą współpracować przy filmie "At the Mountains of Madness", którego produkcja ma ruszyć już w połowie przyszłego roku. Co mało zaskakujące, zostanie on zrealizowany w 3D.

O kontynuacjach "Avatara" reżyser powiedział niewiele. Tyle tylko, że podpisuje właśnie kontrakty na ich realizację i wciąż pracuje nad scenariuszami.

Na pierwszym miejscu Cameron stawia sobie jednak napisanie książki, której wydarzenia nawiązują do pierwszej części "Avatara". Reżyser już wielokrotnie podkreślał, że planuje wydanie powieści, która prezentowałaby pogłębioną psychologię postaci i tłumaczyła motywy ich postępowania. Podobno jest wielu pisarzy, którzy chcieli się inspirować przygodami bohaterów "Avatara". Cameron powiedział, że nie ma nic przeciwko temu, ale jego książka musi trafić do księgarń jako pierwsza.

Co najbardziej interesujące, Cameron zdradził także, co zobaczymy w tych wyjątkowych dziewięciu minutach nowej wersji "Avatara". Otóż, jak zapewnia, będą to szczególnie efektowne sceny. Jedną z nich będzie polowanie pełne wystrzałów, wyskoków i powietrznych sekwencji - generalnie ma być w nich dużo emocji. Oprócz tego zobaczymy reakcję Na'vi na wjeżdżające do dżungli buldożery, nocną scenę walki, Sigourney Weaver na zajęciach w dżungli oraz przedłużone sekwencje bitwy i sceny miłosne.

Uff. Wygląda na to, że Cameron jest jednym z najbardziej zapracowanych filmowców w Hollywoodzie.

zobacz też: