Eli Roth przygląda się rzezi rekinów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Eli+Roth+przygl%C4%85da+si%C4%99+rzezi+rekin%C3%B3w-143288
Eli Roth przygląda się rzezi rekinów
źródło: Getty Images
autor: Jason Kempin
Eli Roth, który ma na koncie takie horrory jak "The Green Inferno" czy "Hostel", przygotował kolejny krwawy spektakl. Tym razem nie jest to jednak fikcja. W zrealizowanym dla Discovery+ dokumencie "Fin" Roth opowiada o procederze nielegalnych polowań na rekiny. 

W swoim pierwszym dokumencie Roth bierze pod lupę te gałęzie przemysłu, które żerując na rekinach, wkrótce mogą doprowadzić do ich wyginięcia. W ciągu pięciu lat pracy nad projektem Roth miał okazję przyjrzeć się masowym rzeziom dokonywanym przez ludzi nielegalnie handlującymi płetwami drapieżników czy turniejom zabijania rekinów. Każdego roku aktywności te doprowadzają do śmierci ponad 100 milionów tych drapieżników. 

Roth chce walczyć ze stereotypem rekina jako krwiożerczego potwora (statystycznie bardziej prawdopodobna jest śmierć od rażenia piorunem lub kopnięcia przez krowę). Podkreśla też znaczenie tych zwierząt dla dobrobytu planety i chce walczyć o poprawę ich bytu. Dzięki inicjatywie, jaką zapoczątkował w social mediach, udało mu się doprowadzić do odwołania dużego turnieju walk z rekinami, który miał się odbyć w Fairhaven w stanie Massachusetts.

Jednym z producentów filmu jest Leonardo DiCaprio. Zobaczcie zwiastun: