Filmowy Kraven będzie inny niż w komiksach? Tak sugeruje Aaron-Taylor Johnson

Joblo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Filmowy+Kraven+b%C4%99dzie+inny+ni%C5%BC+w+komiksach+Tak+sugeruje+Aaron-Taylor+Johnson-146890
Filmowy Kraven będzie inny niż w komiksach? Tak sugeruje Aaron-Taylor Johnson
źródło: Getty Images
autor: Vincent Sandoval
Fani komiksowego Kravena, drżyjcie. Aaron Taylor-Johnson zapowiedział, że widowisko "Kraven the Hunter" będzie znacznie odbiegać od komiksów, a jego wersja Kravena Łowcy ma różnić się od pierwowzoru. Za kamerą stanął J.C. Chandor, a premierę zapowiedziano na przyszły rok.

"Kraven the Hunter" – Aaron Taylor-Johnson opowiada o swojej postaciRozmawiając z magazynem Variety Aaron Taylor-Johnson opowiedział trochę o filmie i postaci, którą przyszło mu zagrać. Aktor powiedział, że Kraven to jeden z najbardziej ikonicznych, słynnych antybohaterów Marvela, przeciwnik Spider-Mana numer jeden.

Nie jest kosmitą ani czarodziejem. To tylko myśliwy, człowiek z silnymi przekonaniami
, dodał Johnson. Kocha zwierzęta i broni naturalnego świata.


To ten ostatni szczegół zdaje się odbiegać od tego, co znamy z komiksów, gdzie Kraven jest zazwyczaj przedstawiany jako bezwzględny myśliwy. Dość powiedzieć, że częścią jego ikonicznego kostiumu jest lwia grzywa. Jego zainteresowanie Spider-Man płynie zresztą wprost z miłości do polowania: Człowiek-Pająk to dla niego po prostu atrakcyjna zdobycz.

Johnson zdradził też, że w przeciwieństwie do innych filmów Marvela, "Kraven the Hunter" został nakręcony w całości w naturalnych plenerach. Zdjęcia do filmu niedawno dobiegły końca.

"Kraven the Hunter" – o czym opowie film?Kraven alias Sergei Kravinoff to jeden z zażartych wrogów Spider-Mana. Uważa się za najlepszego myśliwego na świecie i poluje na Człowieka-Pająka, aby udowodnić wszystkim, że nie ma dla niego celów niemożliwych. Postać zadebiutowała w 1964 roku, a jej twórcami są Stan Lee oraz Steve Ditko. Najważniejsza komiksowa historia z udziałem Kravena to "Ostatnie łowy Kravena" – jej autorami są scenarzysta J.M. DeMatteis i rysownik Mike Zeck.

Scenariusz filmu napisali Art Marcum, Matt Holloway oraz Richard Wenk. Za kamerą stanie J.C. Chandor ("Chciwość", "Potrójna granica"). W obsadzie znaleźli się także: Russell Crowe, Fred Hechinger, Ariana DeBose, Christopher Abbott i Alessandro Nivola.

Premiera filmu została zaplanowana na 13 stycznia 2023 roku.

Komiksowe uniwersum Sony
"Kraven the Hunter" będzie częścią komiksowego uniwersum Sony bazującego na postaciach Marvela. Należą do niego również "Venom" (2018) i "Venom 2: Carnage" (2021) z Tomem Hardym oraz niedawna premiera studia – "Morbius" z Jaredem Leto. W przygotowaniu jest również film o Madame Webb z udziałem Dakoty Johnson i Sydney Sweeney. Za kamerą stanie S.J. Clarkson, a za scenariusz odpowiadają Matt Sazama i Burk Sharpless, autorzy skryptu "Morbiusa".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones