Giancarlo Esposito ("Breaking Bad", "The Mandalorian") w obsadzie tajemniczego thrillera twórców "Krzyku"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Giancarlo+Esposito+%28Gus+Fring+z+%22Breaking+Bad%22%29+w+horrorze+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Krzyku%22-151175
Giancarlo Esposito ("Breaking Bad", "The Mandalorian") w obsadzie tajemniczego thrillera twórców "Krzyku"
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Giancarlo Esposito ("Mandalorian") dołącza do obsady tajemniczego thrillera o potworach, który powstaje dla studia Universal. Za kamerą stanie duet Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, twórcy ostatnich filmów z serii "Krzyk". Gwiazdami niezatytułowanej produkcji będą Melissa Barrera ("Carmen") oraz Dan Stevens ("Gaslit").

Co wiemy o nowym filmie reżyserów "Krzyku"?Fabuła projektu jest trzymana w ścisłej tajemnicy. Reżyserzy połączą siły z producentem Chadem Villellą, z którym tworzą kolektyw Radio Silence. Scenariusz napisał Stephen Shields ("Impostor"), a poprawki do tekstu wprowadzi znany już duetowi z ich poprzednich produkcji Guy Busick.


W obsadzie są też Alisha Weir, Kevin Durand, Kathryn Newton, Angus Cloud i Will Catlett.

Powstający projekt będzie jednym z nieformalnej serii nawiązującej do słynnych filmów Universal Monsters, które studio produkowało od lat 30. do 50. Każda ze współczesnych odsłon jest samodzielnym dziełem, nie łączącym się w uniwersum. Nową drogę powrotu monstrów na kinowe ekrany utorował sukces "Niewidzialnego człowieka" w 2020 roku. Najnowszym filmem studia jest kontynuacja historii hrabiego Drakuli, czyli "Renfield".

Giancarlo Esposito – skąd znamy aktora?Ikoniczną rolą w dorobku Esposito jest oczywiście Gustavo "Gus" Fring z seriali "Breaking Bad" i "Zadzwoń do Saula". W swoim CV ma także występy w filmach "Maksymalne przyspieszenie", "Rób, co należy", "Król Nowego Jorku", "Czarny blues", "Noc na Ziemi", "Malcolm X", "Podejrzani", "Dym", "Ali", "Okja", a także w serialach "Dawno, dawno temu", "Jett", "Ojciec chrzestny Harlemu" i "The Boys".

Gracze widzieli go ostatnio w roli głównego antagonisty "Far Cry 6". Swojego głosu użyczał m.in. w animowanej produkcji "Cyberpunk: Edgerunners", "Wojownicze Żółwie Ninja: zmutowany chaos" czy "Księga dżungli".

Niedawnymi projektami aktora są seriale "Kalejdoskop" oraz "Mandalorian". Za występ w produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen otrzymał dwie nominacje do nagrody Emmy.

Zwiastun serialu "Mandalorian"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones