Hollywood i Francuzi walczą ze sobą o prawa do koreańskiego zombie-hitu

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hollywood+i+Francuzi+walcz%C4%85+ze+sob%C4%85+o+prawa+do+korea%C5%84skiego+zombie-hitu-118738
Korea Południowa ma nowy wielki przebój kinowy. To "Boo-san-haeng". Obraz w ciągu pierwszych pięciu dni wyświetlania zarobił 38,8 mln dolarów, co jest rekordem wszech czasów w tym kraju. Do teraz, od swojej premiery 22 lipca, zgarnął już 63,9 mln dolarów.


Nic więc dziwnego, że wielkie studia walczą o prawdo do realizacji anglojęzycznego remake'u. Chrapkę na "Train to Busan" mają hollywoodzkie wytwórnie 20th Century Fox i Sony Pictures. Ale oferty złożyły również francuskie studia Gaumont, Canal Plus i EuropaCorp.

"Boo-san-haeng" jest aktorskim pełnometrażowym debiutem reżyserskim Yeona Sang-ho. Opowiada o wybuchu epidemii zombie w Korei. Pasażerowie superszybkiej kolei w drodze z Seulu do Pusanu odizolowani są od epidemii. Muszą jednak walczyć o to, by tak pozostało.

Przedstawiciel producenta potwierdził, że negocjacje w sprawie sprzedaży praw do remake'u trwają. Dodał jednak, że nie zamierzają się spieszyć z wyborem.