James Wan ma nowy projekt. To kultowe opowiadanie mistrza grozy

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Wan+przeniesie+na+ekran+%22Zew+Cthulhu%22%2C+kultowe+opowiadanie+H.P.+Lovecrafta-153408
James Wan ma nowy projekt. To kultowe opowiadanie mistrza grozy
źródło: Getty Images
autor: Gabe Ginsberg
Po komiksowym widowisku "Aquaman i Zaginione Królestwo" James Wan wraca do korzeni. Jak podaje blog World of Reel, reżyser "Obecności" przeniesie na ekran opowiadanie "Zew Cthulhu" autorstwa H.P. Lovecrafta.

O czym opowiada "Zew Cthulhu"?


"Zew Cthulhu" to jedno z najsłynniejszych opowiadań autorstwa H.P. Lovecrafta. Po raz pierwszy opublikowane zostało na łamach pulpowego magazynu "Weird Tales" w lutym 1928 roku. Jego bohaterem jest Francis Thurston, który prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczego kultu oddającego cześć pradawnemu kosmicznemu bytowi znanemu jako Cthulhu. James Wan zdradził, że to jego "projekt marzeń", nad którym pracuje już niemal od dekady. 

Proza H.P. Lovecrafta inspiruje także innych twórców. Guillermo del Toro od lat marzy, by przenieść na wielki ekran inny tekst dżentelmena z Providence – "W górach szaleństwa". Przeczytaj: Guillermo Del Toro dalej chętny na wyprawę "W górach szaleństwa".

Zobacz zwiastun filmu "Aquaman i Zaginione Królestwo"


Aktualnie filmografię Jamesa Wana zamyka widowisko "Aquaman i Zaginione Królestwo" z Jasonem Momoą i Patrickiem Wilsonem w rolach głównych. Zobaczcie jego zwiastun: Poprzednio Czarna Manta nie zdołał pokonać Aquamana. Wciąż jednak pragnie pomścić śmierć ojca i dlatego nie cofnie się przed niczym, żeby rozprawić się z Aquamanem raz na zawsze. Tym razem Czarna Manta jest potężniejszy niż dotąd. Posiadł moc mitycznego Czarnego Trójzęba, który kryje w sobie starożytną i złowrogą siłę. Aby go pokonać, Aquaman nieoczekiwanie prosi o pomoc Orma, swojego uwięzionego brata i poprzedniego króla Atlantydy. Obaj muszą zapomnieć o różnicach, żeby ochronić królestwo oraz ocalić rodzinę Aquamana i cały świat przed nieodwracalnym zniszczeniem. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones