Jennifer Connelly w ekranizacji powieści "Mroczna materia" od Apple TV+

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jennifer+Connelly+w+ekranizacji+powie%C5%9Bci+%22Mroczna+materia%22+od+Apple+TV%2B-147555
Jennifer Connelly w ekranizacji powieści "Mroczna materia" od Apple TV+
źródło: Getty Images
autor: Joseph Okpako
Jennifer Connelly ("Top Gun: Maverick") dołącza do obsady powstającego dla Apple TV+ serialu "Dark Matter". To ekranizacja powieści science fiction "Mroczna materia" pióra Blake'a Croucha.

"Dark Matter" – o czym opowie serial?Głównym bohaterem serialu jest Jason Dessen (Joel Edgerton), profesor fizyki, który pewnego dnia podczas powrotu do domu ulicami Chicago zostaje uprowadzony do alternatywnej rzeczywistości. Koszmarem staje się próba ucieczki do rodziny pozostawionej gdzieś między tysiącami równoległych scenariuszy. Bohater wyrusza więc w wyczerpującą podróż. Do domu musi powrócić także, aby uchronić najbliższych przed swoim najgorszym wrogiem – samym sobą.

Connelly wcieli się w żonę Dessena, Danielę.

Crouch jest showrunnerem serialu i napisał scenariusz pilotowego odcinka. Wraz z Edgertonem piastuje również stanowisko producenta wykonawczego. Pierwsze cztery odcinki wyreżyseruje Louis Leterrier ("Lupin", "Iluzja", "Incredible Hulk").

Jennifer Connelly – najważniejsze role
Aktorka pochodząca z USA występowała w filmach już od najmłodszych lat. Jej debiutancką rolą, w którą zaangażowała się jako czternastolatka, była młoda Deborah z "Dawno temu w Ameryce" Sergia Leone. Jeszcze w latach 80. zagrała w "Fenomenach" Daria Argenta czy w "Labiryncie" u boku Davida Bowiego. Przełom wieków przyniósł Connelly jej najsłynniejsze role: w "Requiem dla snu" oraz w oscarowym "Pięknym umyśle" – za rolę żony matematycznego geniusza Johna Nasha sama otrzymała statuetkę. Ostatnio można oglądać aktorkę w serialu "Snowpiercer" oraz na kinowych ekranach w niekwestionowanym hicie tego lata, "Top Gun: Maverick".

Zwiastun filmu "Top Gun: Maverick"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones