Nie tylko Eisenberg i Aronofsky. Top 6 gwiazd o polskich korzeniach

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Johansson%2C+Cage%2C+Zegler...+Kt%C3%B3re+gwiazdy+mog%C4%85+pochwali%C4%87+si%C4%99+polskimi+korzeniami-156090
Nie tylko Eisenberg i Aronofsky. Top 6 gwiazd o polskich korzeniach
źródło: Getty Images
autor: David Crotty
Niedawno informowaliśmy o hollywoodzkich gwiazdach, które starają się o polskie obywatelstwo lub już mogą się nim pochwalić. Przeczytaj: Jesse Eisenberg zrobił film w Polsce. Teraz chce zostać obywatelem. Reżyser Darren Aronofsky został Polakiem! Jego rodzice o tym marzyli. Kto jeszcze mógłby iść w ich ślady? Sprawdzamy to w najnowszym odcinku programu Top.  

TOP: gwiazdy o polskich korzeniach


W najnowszym odcinku programu TOP przybliżamy sylwetki sześciorga aktorów, którzy mogą się pochwalić polskimi korzeniami. Kto znalazł się na naszej liście? Krótkie wideo znajdziecie poniżej: 
Skąd znamy Yvonne Strahovsky?


Yvonne Strahovski najlepiej znana jest z roli Sereny Joy Waterford, czyli żony jednego z komendantów w "Opowieści podręcznej". W jej CV znajdziemy też takie seriale jak "Dexter", "Chuck", "24: Jeszcze jeden dzień" czy "Bezpaństwowcy". Mogliśmy zobaczyć ją też w filmach "Elita zabójców", "Ja, Frankenstein", "Tajemnice Manhattanu", "Predator", "Tajemnica anioła" czy "Wojna o jutro". Aktualnie jej filmografię zamyka komediodramat "Scrambled".

Skąd znamy Paula Wesleya?


Paul Wesley – a właściwie Paul Thomas Wasilewski – największą popularność zdobył dzięki roli w "Pamiętnikach wampirów". W jego CV znajdziemy role w takich filmach jak "Raport mniejszości", "Upadłe anioły", "Siła spokoju", "Bracia Oodie" czy "Zanim zniknę". Występował też w serialach "Fallen" i "Opowiedz mi bajkę". Ostatnio mogliśmy go oglądać jako kapitana Kirka w serialu "Star Trek: Strange New Worlds". 

Skąd znamy Rachel Zegler?


Rachel Zegler zadebiutowała rolą Maríi w "West Side Story". Rola ta przyniosła jej Złoty Glob. Mogliśmy zobaczyć ją też w widowiskach "Shazam! Gniew bogów" i "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Aktualnie jej filmografię zamyka prezentowana na festiwalu South by Southwest czarna komedia "Y2K". W przyszłym roku zobaczymy ją w aktorskiej wersji "Królewny Śnieżki". 

Skąd znamy Harveya Keitela?


W filmografii Harveya Keitela znajdziemy role w filmach takich twórców jak Martin Scorsese ("Taksówkarz", "Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Ulice nędzy", "Irlandczyk"), Quentin Tarantino ("Wściekłe psy", "Pulp Fiction"), Abel Ferrara ("Zły porucznik"), Jane Campion ("Fortepian"), Ridley Scott ("Thelma i Louise") czy Wes Anderson ("Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom", "Grand Budapest Hotel"). Aktualne możemy go oglądać w miniserialu "Tatuażysta z Auschwitz".

Skąd znamy Scarlett Johansson?


Scarlett Johansson współpracowała z takimi reżyserami jak Robert Redford ("Zaklinacz koni"), Sofia Coppola ("Między słowami"), Woody Allen ("Wszystko gra", "Vicky Cristina Barcelona"), Taika Waititi ("Jojo Rabbit"), Christopher Nolan ("Prestiż"), Spike Jonze ("Ona"), Noah Baumbach ("Historia małżeńska") czy Wes Anderson ("Wyspa psów", "Asteroid City"). Popularność przyniosła jej rola Czarnej Wdowy (Natashy Romanoff) w filmach MCU. Wśród zbliżających się premier z jej udziałem jest m.in. komedia romantyczna "Zabierz mnie na Księżyc". 

Skąd znamy Nicolasa Cage'a?


W aktorskim CV Nicolasa Cage'a znajdziemy role u takich reżyserów jak David Lynch ("Dzikość serca") czy Mike Figgis ("Zostawić Las Vegas"). Równie chętnie jak w artystycznych produkcjach występuje w B-klasowych akcyjniakach ("Twierdza", "Bez twarzy", "Con-Air – Lot skazańców", "60 sekund"). Ostatnio mogliśmy go zobaczyć m.in. w "Renfieldzie", "Nieznośnym ciężarze wielkiego talentu" i "Dream Scenario". Wśród zbliżających się projektów z jego udziałem są m.in. wyreżyserowany przez Oza Perkinsa horror / thriller "Kod zła" i produkowany dla Prime Video serial "Noir", w którym wcieli się w alternatywną wersję Spider-Mana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones