Leonardo DiCaprio w "Zaułku koszmarów" Guillermo del Toro

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Leonardo+DiCaprio+w+%22Zau%C5%82ku+koszmar%C3%B3w%22+Guillermo+del+Toro-132785
Guillermo del Toro znalazł gwiazdę swojego nowego filmu, "Nightmare Alley". Rozmowy w sprawie angażu prowadzi właśnie Leonardo DiCaprio, którego już niedługo zobaczymy w "Pewnego razu... w Hollywood". Dla del Toro "Nightmare Alley" będzie powrotem do reżyserii po przerwie, jaką zrobił sobie po nakręceniu "Kształtu wody".

GettyImages-645717454.jpg Getty Images © Kevin Winter


Film jest ekranizacją książki Williama Lindsaya Greshama wydanej w Polsce pod tytułem "Zaułek koszmarów". Powieść była już raz przeniesiona na ekrany kinowe. Było to jednak dawno temu, w 1947 przez Edmunda Gouldinga, a jego gwiazdą był Tyrone Power.

Lata trzydzieste XX wieku to pozornie inne czasy, gdzie popularne były jarmarki osobliwości i wróżenie z kart tarota. Jednak namiętności i żądze kierujące człowiekiem były takie same jak dziś... Jako naganiacz widzów do jarmarcznych bud pełnych dziwaków, Stan Charlisle wystarczająco się napatrzył, by chcieć w życiu czegoś więcej. Ma przecież na tyle sprytu i ambicji, żeby oczyma wyobraźni widzieć już siebie u boku pięknej Molly w roli medium w jego własnym spektaklu - popisowym numerze wyłącznie dla bogatych klientów. Musi tylko wcześniej pozbawić życia jednego pijaczka i zbałamucić wdowę po nim, by nauczyła go najlepszych numerów. Ale takie zagrywki bez skrupułów Stan ma przecież we krwi - odkąd kłamał dla matki, by kryć przed ojcem jej schadzki z kochankiem.

Del Toro napisał scenariusz filmu we współpracy z Kim Morgan. Jest też jego jednym z producentów. Zdjęcia powinny rozpocząć się jesienią.
Udostępnij: