Marvel ma rolę dla Ryana Goslinga? To kosmiczny bohater w planowanym od dawna projekcie

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvel+ma+rol%C4%99+dla+Ryana+Goslinga+Kim+jest+Nova-153785
Marvel ma rolę dla Ryana Goslinga? To kosmiczny bohater w planowanym od dawna projekcie
źródło: Getty Images
autor: Dave Benett
Czy w uniwersum Marvela brakuje Wam Ryana Goslinga? Według najnowszej plotki aktor może być kandydatem do zagrania jednego z marvelowskich superbohaterów. To postać, o której debiucie w MCU mówi się od dawna, ale której wciąż się nie doczekaliśmy. Czy świeżo nominowany do Oscara Gosling byłby zainteresowany rolą?

Czy Ryan Gosling dołączy wreszcie do MCU?GettyImages-1537713280.jpg Getty Images © Tristan Fewings


W zeszłym roku media obiegła informacja, że Ryan Gosling spotkał się z przedstawicielami Marvel Studios, by porozmawiać o potencjalnej roli. Szczegóły tego spotkania pozostały jednak tajemnicą. Spekulowano, że aktor być może wcieli się w Mistera Fantastica (teraz wiemy, że zagra go Pedro Pascal) albo w Sentry'ego (potem ujawniono, że rolę dostał Steven Yuen, który jednak w międzyczasie musiał zrezygnować z występu w "Thunderbolts"). Przypominano też stary wywiad z Goslingiem, w którym aktor mówi o swoim zainteresowaniu Ghost Riderem.

Głos w sprawie zabrał właśnie Daniel Richtman, który specjalizuje się w tropieniu hollywoodzkich przecieków. Dziennikarz zasugerował, że Gosling może dołączyć do uniwersum Marvela jako Nova.
  
Od lat mówi się o tym, że Nova ma pojawić się w kinowym uniwersum Marvela. Zaangażowanie Goslinga mogłoby być tym, co wreszcie doprowadzi do realizacji filmu o tej postaci. Oczywiście to na razie jedynie plotka.

OSCARY 2024: Kto wygra? Podsumowujemy nominacje
Kim jest Nova?

Nova to bohater powołany do życia przez Marva Wolfmana i Johna Buscemę w 1976 roku. Richard Rider jest uczniem nowojorskiego liceum, który zdobywa wyposażenie i moce członka elitarnego Nova Corps, międzygalaktycznej policji wywodzącej się z planety Xandar. W komiksach walczy z przestępczością i łączy siły m.in. ze Spider-Manem czy Thorem.

Planeta Xandar pojawiała się niejednokrotnie w filmach MCU: choćby w obu odsłonach "Strażników Galaktyki". To właśnie z tej planety Thanos zabrał pierwszy z sześciu Kamieni Nieskończoności, Kamień Mocy, widoczny w otwierającej scenie widowiska "Avengers: Wojna bez granic".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones