Najlepsze filmy i seriale o podróżach w czasie na Netflix

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+filmy+i+seriale+o+podr%C3%B3%C5%BCach+w+czasie+na+Netflix-133565
Premiera drugiego sezonu "Dark" na platformie Netflix zbliża się wielkimi krokami! Byle do 21 czerwca! Mroczny, klimatyczny serial stawiający przed widzami fascynujące pytania o granice naszej naukowej wiedzy z pewnością zachęci wielu z Was do zgłębiania tematu zjawisk nadprzyrodzonych. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking produkcji dostępnych na Netflix, w których bohaterowie mierzą się z tajemnicami podróży w czasie. Brzmi ciekawie? Sprawdźcie naszą listę i koniecznie podzielcie się, co jeszcze polecacie. 


1
plakat filmu Rick i Morty
SERIAL
Rick and Morty
5 sezonów
22 min.
2013
8,7 102 422 oceny społeczności
13 821 chce zobaczyć
Ekscentryczny naukowiec Rick udaje się ze swoim wnukiem Mortym do najdziwniejszych miejsc w galaktyce i alternatywnych rzeczywistości.


2
plakat filmu Outlander
SERIAL
6 sezonów
2014
8,0 26 362 oceny społeczności
17 156 chce zobaczyć
W serialu "Outlander" podążamy za losami Claire Randall, zamężnej sanitariuszki wojennej, która w 1945 roku w tajemniczy sposób zostaje przeniesiona do roku 1743. Asymilacja w nowym otoczeniu nie jest dla Claire łatwa. Zostaje zmuszona do poślubienia Jamiego Frasera, młodego, szlachetnego i romantycznego szkockiego wojownika. Pomiędzy dwójką bohaterów rodzi się jednak uczucie, co sprawia, że Claire czuje się rozdarta pomiędzy dwóch całkowicie odmiennych mężczyzn w dwóch różnych światach.


3
plakat filmu Efekt motyla
FILM
The Butterfly Effect
53 min.
2004
7,8 502 694 oceny społeczności
61 488 chce zobaczyć
Czy ruch motylego skrzydełka w Nowym Jorku może spowodować huragan w Japonii? Losy Evana Treborna są ilustracją tej niezwykłej teorii. Młody człowiek odkrywa, że, wykorzystując odziedziczone po ojcu szczególne zdolności, w niewytłumaczalny sposób może przenieść się do świata własnych wspomnień i, ingerując w nie, odwrócić bieg swojego niezbyt udanego życia. Drobne zmiany, jakich dokonuje Evan w przeszłości wpływają również na losy jego najbliższych. I to z katastrofalnym skutkiem. Nowe życie w coraz bardziej niebezpieczny sposób wymyka mu się spod kontroli i aby ratować siebie i tych, których kocha, Evan musi rozwikłać mroczną tajemnicę z dzieciństwa...


4
plakat filmu Podróżnicy
SERIAL
Travelers
3 sezony
45 min.
2016
7,4 7 587 ocen społeczności
3 672 chce zobaczyć
Agent federalny śledzi cztery osoby, które sprawiają wrażenie, jakby nagle zmieniły osobowość, po czym odkrywa szokującą prawdę o przyszłości czekającej ludzkość.


5
plakat filmu The Umbrella Academy
SERIAL
3 sezony
2019
7,4 54 060 ocen społeczności
10 454 chce zobaczyć
Tego samego dnia 1989 roku niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreevea. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.


6
plakat filmu Powrót do przyszłości
FILM
Back to the Future
56 min.
1985
7,4 332 725 ocen społeczności
18 682 chce zobaczyć
Marty McFly jest typowym nastolatkiem, ale ma niezwykłego przyjaciela - doktora Emmetta Browna, który wynalazł wehikuł czasu. W nocy przed centrum handlowym dr Brown pokazuje swój wynalazek Marty'emu. Wygląda on jak udoskonalony samochód, a działa na pluton. Dr Brown zwędził go Libijczykom, którzy chcieli, aby zrobił im bombę atomową. Podczas eksperymentu terroryści zabijają doktora. Marty cudem uchodzi z życiem, ale przenosi się do roku 1955. Szukając dra Browna z lat pięćdziesiątych, natyka się na rodziców i zapobiega ich poznaniu. W wyniku tego może się nigdy nie urodzić...


7
plakat filmu Poza czasem
SERIAL
Timeless
2 sezony
43 min.
2016
7,2 5 655 ocen społeczności
2 913 chce zobaczyć
Bezwzględny przestępca kradnie wehikuł czasu, aby zmienić przeszłość i zniszczyć Amerykę. W pogoń za nim rusza żołnierz Wyatt, naukowiec Rufus i profesor historii Lucy, starając się powstrzymać szaleńcza. Mają niewiele czasu na zatrzymanie nadchodzącej apokalipsy.


8
plakat filmu Continuum: Ocalić przyszłość
SERIAL
Continuum
4 sezony
43 min.
2012
7,1 5 091 ocen społeczności
4 056 chce zobaczyć
Rok 2077, światem rządzą wielkie korporacje. Grupie terrorystów, pojmanych i skazanych na śmierć, udaje się uciec, przenosząc się w czasie do 2012 roku. W pościg za przestępcami udaje się protektor Kiera Cameron, dobrze wyszkolona policjantka, która musi powstrzymać terrorystów przed zniszczeniem naszego świata. Kobieta utknęła w przeszłości i nie może się z niej wydostać. Kierze pomaga detektyw Carlos Fonnegra oraz nastoletni geniusz komputerowy Alec Sadler.


9
plakat filmu O północy w Paryżu
FILM
Midnight in Paris
40 min.
2011
7,1 197 061 ocen społeczności
33 160 chce zobaczyć
Inez i Gil przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana, a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni!


10
plakat filmu 12 małp
SERIAL
12 Monkeys
4 sezony
42 min.
2015
7,0 5 294 oceny społeczności
4 521 chce zobaczyć
Dwadzieścia siedem lat po tym, jak wirus wymazał prawie całą ludzkość, naukowcy postanawiają wysłać mężczyznę do 2015 roku, by powstrzymał plagę przed jej wybuchnięciem. Jedyną szansą Cole'a jest wirusolog, która zna niebezpieczne źródło wybuchu wirusa.


11
plakat filmu Star Trek: Discovery
SERIAL
4 sezony
2017
7,0 10 709 ocen społeczności
3 624 chce zobaczyć
Odważni odkrywcy ze statku USS Discovery docierają tam, gdzie nikt wcześniej nie dotarł. Ich misję chce jednak przerwać potężne imperium.