Nie żyje James Michael Tyler, Gunther z serialu "Przyjaciele"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+James+Michael+Tyler%2C+Gunther+z+serialu+%22Przyjaciele%22-144306
Nie żyje James Michael Tyler, Gunther z serialu "Przyjaciele"
źródło: Getty Images
autor: Paul Zimmerman
Nie żyje James Michael Tyler, aktor znany najlepiej jako Gunther z sitcomu "Przyjaciele". Zmarł spokojnie w swoim domu w Los Angeles po walce z rakiem prostaty. Miał 59 lat.

Tyler ujawnił w czerwcu, że w 2018 zdiagnozowano u niego raka. Zdradził, że choroba przeniosła się na kości i kręgosłup, prowadząc do paraliżu dolnej części ciała.

James Michael Tyler - kim był?


Tyler urodził się w Greenwood w stanie Mississippi w 1962 roku. Był najmłodszym z pięciorga rodzeństwa. Jego miłość do aktorstwa rozkwitła podczas studiów geologicznych na Clemson University, gdzie w 1984 roku zaczął występować z teatrem studenckim. Cztery lata później przeprowadził się do Los Angeles i zaczął pracować jako asystent produkcji i montażu.

W filmografii Tylera znalazły się m.in. seriale "Sabrina, nastoletnia czarownica", "Ja się zastrzelę", "Hoży doktorzy" czy "Odcinki".

James Michael Tyler - Gunther z "Przyjaciół"


Najważniejszą rolą w karierze Tylera pozostaje występ w roli Gunthera, zakochanego w Rachel (Jennifer Aniston) baristy w kawiarni Central Perk. Pojawił się w ponad 50 odcinkach serialu, łącznie z odcinkiem finałowym. Tyler wziął też udział - choć jedynie wirtualnie - we wspominkowym programie "Friends: Spotkanie po latach", który miał premierę w maju tego roku.

James był niezwykłe łagodnym, słodkim człowiekiem, napisali w opublikowanym po śmierci Tylera oświadczeniu Marta Kauffman i David Crane, twórcy "Przyjaciół". Wpadł nam w oko, kiedy statystował w jednym z odcinków. Wiedzieliśmy, że musimy zrobić z niego postać. Sprawił, że widzowie potrafili utożsamić się z niespełnioną miłością Gunthera. W naszych sercach pozostaje jego żona, Jennifer Carno.