Nie żyje Tony Sirico, Paulie Walnuts z serialu "Rodzina Soprano"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Tony+Sirico%2C+Paulie+Walnuts+z+serialu+%22Rodzina+Soprano%22-147046
Nie żyje Tony Sirico, Paulie Walnuts z serialu "Rodzina Soprano"
źródło: Getty Images
autor: Neilson Barnard
Nie żyje Tony Sirico, który występował jako Peter Paul "Paulie Walnuts" Gualtieri w serialu "Rodzina Soprano". O odejściu aktora poinformowała jego rodzina. Nie ujawniono przyczyny śmierci, ale przez ostatnie kilka lat Sirico podupadł na zdrowiu. Miał 79 lat, w tym miesiącu miał obchodzić 80 urodziny.

Tony Sirico - kim był?Tony Sirico urodził się w Nowym Jorku w 1942 roku w rodzinie włoskiego pochodzenia. Dorastał na Brooklynie i zanim zajął się aktorstwem, bywał kilkakrotnie skazany m.in. za napaść czy rabunek. Aresztowano go 28 razy, a w 1971 spędził nawet 20 miesięcy w więzieniu Sing Sing.

Przed kamerą po raz pierwszy pojawił się jako statysta w filmie "Szalony Joe" (1974). Karierę rozpoczął na dobre pod koniec lat 70. jako aktor epizodyczny. Zagrał wówczas w takich serialach jak m.in. "Kojak", "Brygada specjalna" czy "Policjanci z Miami".

Wystąpił w takich filmach jak m.in. "Palce" (1978), "Podrywacz artysta" (1987), "Cookie" (1989), "Chłopcy z ferajny" (1990), "Cop Land" (1997) i "Mickey Niebieskie Oko" (1999). Wielokrotnie grywał u Woody'ego Allena. W jego filmografii są m.in. "Strzały na Broadwayu" (1994), "Jej wysokość Afrodyta" (1995), "Wszyscy mówią: kocham cię" (1996), "Przejrzeć Harry'ego" (1997) czy "Na karuzeli życia" (2017).

Tony Sirico w serialu "Rodzina Soprano"


Tony Sirico - Paulie z "Rodziny Soprano"Najważniejszą rolą w karierze Sirico pozostaje jednak bez wątpienia postać Pauliego Walnutsa z serialu stacji HBO "Rodzina Soprano". Sirico wystąpił we wszystkich sześciu sezonach serii, wcielając się w wiernego, choć prostolinijnego podwładnego Tony'ego Soprano, który wyróżniał się m.in. charakterystyczną fryzurą oraz tym, że nie uchylał się od najbrudniejszej gangsterskiej roboty. Rola Pauliego dwukrotnie przyniosła Sirico nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów dla najlepszego zespołu aktorskiego w serialu.

Przypomnijcie sobie najlepsze momenty z serialu "Rodzina Soprano" - również te z udziałem Tony'ego Sirico - w odcinku programu "7 wspaniałych", który poprowadził Łukasz Muszyński:


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones