Premiera 2. sezonu "Wiedźmina" w IV kwartale tego roku

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Premiera+2.+sezonu+%22Wied%C5%BAmina%22+w+IV+kwartale+tego+roku-142097
Premiera 2. sezonu "Wiedźmina" w IV kwartale tego roku
Szefowie platformy Netflix spotkali się ze swoimi inwestorami, by podsumować pierwszy kwartał roku i przedstawić plany na najbliższą przyszłość. Dzięki temu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że opóźniony za sprawą pandemii COVID-19 drugi sezon serialu "Wiedźmin" będzie miał premierę jeszcze w tym roku.

Nowe przygody Geralta z Rivii zobaczymy w IV kwartale. Być może będzie to grudzień biorąc pod uwagę fakt, że pierwszy sezon debiutował 20 grudnia.

Na IV kwartał tego roku przewidziane są również premiery nowych sezonów seriali "Ty" i "Cobra Kai". Zobaczymy też takie potencjalne hity filmowe jak "Red Notice" z Dwayne'em Johnsonem, Ryanem Reynoldsem i Gal Gadot oraz "Escape From Spiderhead" Josepha Kosinskiego z Chrisem Hemsworthem.

W sumie wydatki platformy Netflix na nowe projekty mają w tym roku przekroczyć 17 miliardów dolarów. Jest to kwota o ponad 5 miliardów wyższa od tej wydanej w 2020 roku.

Jednocześnie Netflix zaprezentował listę największych hitów pierwszego kwartału. Zdecydowanym numerem jeden został serial "Lupin", który został uruchomiony na ponad 76 mln kont użytkowników w ciągu pierwszych 28 dni bytności na platformie.

Hitami okazały się również:

"W strefie wojny" (66 milionów)
"Dzień na tak" (62 miliony)
"Przeznaczenie: Saga Winx" (57 milionów)
"O wszystko zadbam" (56 milionów)
"Kto zabił Sarę?" (55 milionów)
"Ginny & Georgia" (52 miliony)
"Do wszystkich chłopców, których kochałam" (51 milionów)