Samantha Geimer broni Polańskiego w rozmowie z Emmanuelle Seigner

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Samantha+Geimer+w+wywiadzie+udzielonym+Emmanuelle+Seigner%3A+%22Roman+odsiedzia%C5%82+swoj%C4%85+kar%C4%99%22.-150333
Samantha Geimer broni Polańskiego w rozmowie z Emmanuelle Seigner
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Samantha Geimer ponownie stanęła w obronie Romana Polańskiego, który zgwałcił ją w 1977 roku, kiedy miała 13 lat. Tym razem Geimer zabrała głos w sprawie, udzielając wywiadu Emmanuelle Seigner, żonie reżysera. Zapis rozmowy ukazał się we francuskim magazynie "Le Point".

Geimer: "Roman odsiedział swoją karę"GettyImages-694238882.jpg Getty Images © Frederick M. Brown


Chcę to powiedzieć bardzo jasno: to co wydarzyło się między mną a Polańskim, nigdy nie było dla mnie wielkim problemem, powiedziała Samantha Geimer w rozmowie z Emmanuelle Seigner. Nawet nie wiedziałam, że to było nielegalne, że można kogoś za to aresztować. Czułam się w porządku, wciąż tak się czuję. Strasznie ciąży mi fakt, że zrobiliśmy z tego wielką aferę. Okropnie męczy mnie powtarzanie w kółko, że to nie było nic takiego.

Próba ekstradycji i fakt, że Roman został aresztowany, były nie w porządku i zaprzeczają idei sprawiedliwości
, dodała Geimer. Na tym etapie każdy powinien już wiedzieć, że Roman odsiedział swoją karę. W mojej opinii wystarczająco długo. Z mojej strony nikt nie chciał, by poszedł do więzienia, ale on to zrobił i wystarczy. Spłacił swój dług wobec społeczeństwa. I tyle, koniec historii. Zrobił wszystko, o co go proszono, dopóki sytuacja się nie zaogniła i nie miał innego wyboru niż uciekać. Każdy kto uważa, że powinien on iść do więzienia, jest w błędzie.

Roman Polański został aresztowany w 1977 roku z zarzutami odbycia stosunku seksualnego z nieletnią. Spędził w więzieniu 42 dni. W 1978 roku, kiedy Polański wciąż był na zwolnieniu warunkowym, jego prawnicy dowiedzieli się, że w oparciu o dodatkowe zarzuty czeka go dalsza odsiadka. Reżyser uciekł wówczas z USA. W 2009 został aresztowany ponownie, tym razem przez szwajcarską policję w ramach podjętej przez amerykański rząd próby ekstradycji. Szwajcarski sąd ostatecznie odrzucił prośbę i uwolnił Polańskiego.


O czym opowie "The Palace", nowy film Romana Polańskiego?Tymczasem na premierę czeka nowy film Polańskiego. Akcja "The Palace" ma się rozgrywać w Sylwestra 1999 roku w luksusowym szwajcarskim hotelu, w którym przecinają się losy gości i pracowników. Film zapowiadany jest jako czarna komedia. Scenariusz napisali Polański i Jerzy Skolimowski. Autorem muzyki do filmu jest Alexandre Desplat, a za zdjęcia odpowiada Paweł Edelman.

W obsadzie znaleźli się m.in. Fanny Ardant, Mickey Rourke, John Cleese, Joaquim De Almeida i Fortunato Cerlino

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones