Walton Goggins gwiazdą ekranizacji gry "Fallout"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Walton+Goggins+gwiazd%C4%85+ekranizacji+gry+%22Fallout%22-145575
Walton Goggins gwiazdą ekranizacji gry "Fallout"
źródło: Getty Images
autor: Matt Winkelmeyer
Walton Goggins ("Justified", "Nienawistną ósemka") zagra główną rolę w serialu "Fallout" będącym ekranizacją bestsellerowego cyklu gier wideo pod tym samym tytułem. Projekt powstaje dla platformy streamingowej Prime Video.   

"Fallout" - showrunnerzy i reżyser serialuZdjęcia mają rozpocząć się w tym roku. Showrunnerami serialu będą Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner. Z kolei reżyserią pierwszych pięciu odcinków zajmie się Jonathan Nolan, który z żoną Lisą Joy ("Westworld") będzie również produkował serial wraz ze swoim studiem Kilter Films na mocy kontraktu na wyłączność z Amazonem.   

Robertson-Dworet to scenarzystka "Tomb Raidera" oraz "Kapitan Marvel". Wagner pracował z kolei przy takich serialach jak "Dolina krzemowa", "Portlandia", "Baskets" oraz amerykańskie Biuro". Nolan i Joy zapowiadają, że chcą zachować na ekranie mroczny klimat gier, ale zależy im także na wydobyciu ironicznego poczucia humoru i stylu B-klasowego kina.

Jak podaje serwis Deadline, Goggins wcieli się najprawdopodobniej w jednego z ghuli - zmutowanych ludzi, którzy padli ofiarą długotrwałego promieniowania radioaktywnego podczas Wielkiej Wojny.

Czym jest "Fallout"?Seria gier wideo "Fallout" zadebiutowała w 1997 roku i od tego czasu doczekała się czterech głównych odsłon oraz kilku spin-offów - ostatnia z nich, "Fallout 76" pojawiła się na rynku przed trzema laty.  W 2007 prawa do marki przejęła firma Bethesda i przeniosła serię w trójwymiar, co nie spodobało się wszystkim fanom postapokaliptycznych RPG.     

Fabularnie to opowieść o ocalałych z nuklearnej zagłady, którzy na radioaktywnych zgliszczach cywilizacji budują społeczeństwo zorganizowane wokół tzw. Schronów. Klimat gry to połączenie ikonografii lat 50. oraz retro-futurystycznego sci-fiction, a wykreowany z pietyzmem świat zamieszkały jest przez najróżniejsze frakcje i grupy wpływów.Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones