Złote Globy 2014 bez Johansson i Allena?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Z%C5%82ote+Globy+2014+bez+Johansson+i+Allena-100776
Wygląda na to, że przyszłoroczna Gala Złotych Globów będzie obfitować w nazwiska "wielkich nieobecnych". Są wśród nich Scarlett Johansson i Woody Allen.

 

Jak ogłosiło Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, najnowsza rola Scarlett Johansson ("Między słowami", "Wszystko gra") nie będzie brana pod uwagę przy ogłaszaniu nominacji do Nagród. Powodem tej decyzji jest fakt, że występ aktorki opierał się tylko i wyłącznie na głosie. 

Chodzi o film "Ona" Spike'a Jonze'a z Joaguinem Phoenixem ("Mistrz", "Spacer po linie") w roli głównej. Johansson użyczyła głosu specjalnemu systemowi operacyjnemu, który zaspokaja wszystkie potrzeby bohatera.

Organizatorzy nie spodziewają się również obecności Woody'ego Allena, mimo że został on uhonorowany Nagrodą im. Cecil'a B. DeMille'a. Nikt nie jest bardziej godny tej nagrody niż on - powiedział przedstawiciel Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej.

Powszechnie znana jest pogarda reżysera do amerykańskich nagród. Zapoczątkowało ją pominięcie przez Akademię filmu "Śpioch" w 1974 roku. Od tego czasu Allen pojawił się na Gali tylko raz. W 2002 roku twórca stanął na scenie Dolby Theatre, by podziękować filmowcom za dalsze kręcenie dzieł w Nowym Jorku po 11 września.

Allen był nominowany do Złotych Globów jedenastokrotnie, zdobył Nagrodę dwa razy.

71. Gala Złotych Globów odbędzie się 12 stycznia 2014 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones