"Aladyn" będzie autorskim filmem Guya Ritchiego

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Aladyn%22+b%C4%99dzie+autorskim+filmem+Guya+Ritchiego-122267
"Piękna i Bestia" jeszcze nie rozgościli się na dobre w kinach, a prace nad kolejnymi aktorskimi wersjami disnejowskich klasyków już idą pełną parą. Jesteście ciekawi, czego spodziewać się po "Aladynie" oraz "Mulan"?


Z odpowiedzią spieszy Sean Bailey, prezes działu produkcji w Walt Disney Studios. "Historia Mulan to oczywiście opowieść o emancypacji, ale planujemy dodać tutaj sporo nowych elementów, uczynić film nieco bardziej mięsistym, w stylu Ridleya Scotta" - mówi. Nie wiemy dokładnie, na czym ten sznyt twórcy "Gladiatora" miałby polegać, ale wiemy, że "Mulan" będzie jednym z filmów, w których zabraknie elementów musicalowych, więc chodzi najpewniej o nieco bardziej surową i realistyczną konwencję.

Jeśli zaś chodzi o "Aladyna", Bailey mówił: Guy Ritchie chciał zrobić dla nas film i porządnie to przegadaliśmy. Przekonywał, że opowiada zwykle o ulicznikach, drobnych złodziejaszkach i tym podobnych, zaś Aladyn to ten typ postaci, tyle że nawróconej. Guy ma już swoją wersję tej historii w głowie, ale w dużej mierze pozostanie wierny tradycji. Pomysł na energetyzujący musical od takiego reżysera to coś, czego wcześniej nie robiliśmy".  

Niki Caro ("Jeździec wielorybów", "Azyl") stanie za kamerą "Mulan". Premierę zaplanowano na 2 listopada 2018 roku. Konspekt scenariusza nowej "Mulan" dostarczyły Lauren Hynek i Elizabeth Martin. Następnie tekst przejęli Rick Jaffa i Amanda Silver. Przypomnijmy, że oryginał zarobił 304 miliony dolarów, a także doczekał się kontynuacji przygotowanej bezpośrednio na rynek DVD.

Film ma łączyć w sobie elementy chińskich legend na temat Mulan z fabułą animacji z 1998 roku. Według  legend tytułowa bohaterka żyła w czasach północnej dynastii Wei  (386-534). W męskim przebraniu wstąpiła do cesarskiej armii, kontynuując  dzieło ojca. W swej służbie cesarzowi tak bardzo się wyróżniła, że ten  chciał ją mianować gubernatorem jednej z prowincji. Hua Mulan odmówiła  jednak i powróciła do rodzinnego domu. Kiedy przybyli odwiedzić ją jej  byli towarzysze, byli zszokowani, że jest kobietą.

Oryginalny disneyowski "Aladyn" trafił do kin w 1992 roku, zarabiając na całym świecie pół miliarda dolarów. Fabuła animacji była inspirowana jedną z "Baśni z tysiąca i jednej nocy". Niesforna księżniczka Dżasmina wymyka się z pałacu na ruchliwe ulice ogromnego miasta, gdzie poznaje Aladyna i jego wierną małpkę Abu. W wyniku knowań Dżafara, mrocznego doradcy sułtana, Aladyn zostaje najpierw wtrącony do więzienia, a potem wysłany na poszukiwanie tajemniczej lampy, w której znajduje się dowcipny Dżin spełniający życzenia jej posiadacza.
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones