Ben Whishaw w szpiegowskim serialu Netfliksa. Zagra u boku Keiry Knightley

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Black+Doves%22%3A+Ben+Whishaw%2C+Sarah+Lancashire+w+serialu+Netfliksa-152575
Ben Whishaw w szpiegowskim serialu Netfliksa. Zagra u boku Keiry Knightley
źródło: Getty Images
autor: Joe Maher
Do obsady szpiegowskiego serialu "Black Doves", którego gwiazdą będzie Keira Knightley, dołączają kolejni aktorzy. Na ekranie pojawią się Ben Whishaw ("Przejścia") oraz Sarah Lancashire ("Julia"). Projekt powstaje dla Netfliksa.

"Black Doves" – co wiemy o nowym serialu Netfilksa?



Akcja serialu ma być osadzona w Londynie, podczas okresu bożonarodzeniowego. Głowna bohaterka, Helen Webb, jest żoną polityka i oddaną matką, ale w sekrecie zajmuje się również szpiegostwem. Od lat przekazuje sekrety męża tytułowej organizacji, dla której pracuje. Kiedy jej kochanek Jason zostaje zamordowany, życiu Helen zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Jedyną osobą, która może ją ochronić, jest targany przez demony przeszłości dawny znajomy, Sam Young (Whishaw). Razem chcą odnaleźć zabójcę i motyw stojący za śmiercią. Zamiast tego odkryją wielki, geopolityczny spisek, który stawia bohaterów przed pytaniami o cenę ich decyzji w obliczu nadchodzącej katastrofy.

Sarah Lancashire w serialu "Julia"

Scenariusz sześcioodcinkowego "Black Doves" napisał Joe Barton, showrunner "Giri / Haji: Powinność / Wstyd". W obsadzie znaleźli się m.in.: Andrew Buchan ("Carnival Row"), Omari Douglas ("Nolly"), Andrew Koji ("Bullet Train"), Kathryn Hunter ("Gwiezdne wojny: Andor") i Sam Troughton ("Litwinienko").

Ben Whishaw – ostatnie role



Aktor znany z filmów "Pachnidło: Historia mordercy" i "'>I'm Not There. Gdzie indziej jestem" powrócił do roli kwatermistrza Q z serii o Jamesie Bondzie w ostatnim tytule z Danielem Craigiem, "Nie czas umierać". Zagrał również w nagrodzonym Oscarem dramacie "Głosy kobiet", występując u boku Jessie Buckley, Rooney Mary i Claire Foy. Na małym ekranie pojawił się w głównej roli lekarza z serialu "Będzie bolało", komediodramatu o działaniu służby zdrowia.

W polskich kinach niedługo zobaczymy dramat "Przejścia", w którym Whishawowi partnerują Franz Rogowski i Adèle Exarchopoulos.

Zwiastun filmu "Przejścia"



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones