"Czarna Wdowa" i "Mulan" z nowymi datami premier

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Czarna+Wdowa%22+i+%22Mulan%22+z+nowymi+datami+premier-137203
Studio Disney wreszcie ujawniło swój nowy grafik premier. Wbrew nieuzasadnionym plotkom, jakoby "Czarna Wdowa" i "Mulan" miały zadebiutować na platformie Disney+, właśnie ujawniono kinowe daty premier obu widowisk. To początek filmowego domina, za tymi dwoma zmianami idzie bowiem szereg kolejnych.


"Mulan", która miała już nawet swoją uroczystą premierę, ale ostatecznie nie trafiła do kin, zadebiutuje 24 lipca. Film przejął tym samym pozycję zarezerwowaną dotychczas dla "Wyprawy do dżungli" z Dwayne'em Johnsonem i Emily Blunt

"Czarna Wdowa" wskoczyła z kolei na miejsce "Eternals", którzy mieli wejść do kin 6 listopada. "Eternals" tym samym przesuwają się na 12 lutego 2021, "Shang Chi and the Legend of Ten Rings" na 7 maja 2021, "Doctor Strange and the Multiverse of Madness" na 5 listopada 2021, "Thor: Love and Thunder" na 18 lutego 2022. "Black Panther 2" zachowuje datę 8 maja 2022, a "Captain Marvel 2" ma trafić do kin 8 lipca 2022.

"Artemis Fowl" tymczasem trafi na platformę Disney+. Chwilowo nie znamy jednak daty premiery filmu na serwisie streamingowym studia. 
 
Zmiany czekają też filmy, które Disney przejął po wytwórni 20th Century Fox. "Free Guy" z Ryanem Reynoldsem trafi do kin 11 grudnia, a zrealizowany dla studia Searchlight "The French Dispatch" Wesa Andersona przesuwa się z 24 lipca na 16 października.

"West Side Story" Stevena Spielberga i "The Last Duel" Ridleya Scotta pozostają na razie na swoich wyjściowych pozycjach, odpowiednio: 18 i 25 grudnia.

"Indiana Jones 5" przeniesiono z 9 lipca 2021 na 29 lipca 2022. Wciąż trwają negocjacje z potencjalnym reżyserem filmu, Jamesem Mangoldem.

Obecnie nie wiadomo, kiedy zobaczymy inne tytuły studia: "The Personal History of David Copperfield", "Poroże", "Kobietę w oknie" oraz "Nowych Mutantów".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones