Gwiazda "Nici widmo" w nowym filmie Jima Jarmuscha. Co o nim wiemy?

Daily Mail, World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Father+Mother+Sister+Brother%22%3A+Krieps+i+Blanchett+w+nowym+filmie+Jarmucha-153837
Gwiazda "Nici widmo" w nowym filmie Jima Jarmuscha. Co o nim wiemy?
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Jakiś czas temu informowaliśmy, że gwiazdą nowego filmu Jima Jarmuscha – "Father Mother Sister Brother" – będzie Cate Blanchett. Dzięki zdjęciom z planu, które zostały opublikowane na brytyjskim portalu Daily Mail, wiemy, że dołączyła do niej Vicky Krieps.

Cate Blanchett i Vicky Krieps w nowym filmie Jima Jarmuscha


"Father Mother Sister Brother" z Cate Blanchett i Vicky Krieps to pierwszy od pięciu lat film Jima Jarmuscha. Aktorki zostały sfotografowane na planie w Irlandii. Jak na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat fabuły, nie wiemy też, na kiedy planowany jest koniec zdjęć. 

Reżyser wspominał o tym projekcie już w kwietniu ubiegłego roku, podczas odbywającego się w Nowym Orleanie festiwalu filmowego "Overlook". Wówczas chciał wystartować z produkcją pod koniec roku, ale ze względu na strajki scenarzystów i aktorów musiał zmienić plany.

Skąd znamy Vicky Krieps?


Vicky Krieps najlepiej znana jest z ról w "Nici widmo" Paula Thomasa Andersona i dramatu historycznego "W gorsecie", w którym wcieliła się w cesarzową Elżbietę. Mogliśmy zobaczyć ją również w niemieckim serialu wojennym "Okręt" oraz takich filmach jak "Colonia", "Beckett" i "Old". Wśród jej ostatnich projektów znajduje się m.in. dwuczęściowe widowisko "Trzej muszkieterowie". Na etapie postprodukcji jest dramat "Hot Milk".

Zobacz zwiastun filmu "Truposze nie umierają"


Aktualnie filmografię Jima Jarmuscha zamyka czarna komedia "Truposze nie umierają". W obsadzie znaleźli się m.in. Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover i Selena Gomez.


W sennym miasteczku Centerville coś nie gra. Wielki księżyc wisi jakby niżej niż zwykle, godziny dnia przychodzą niespodziewanie, a zwierzęta zachowują się tak, jak nie zachowywały się wcześniej. I nikt nie wie dlaczego. Doniesienia mediów są złowieszcze, naukowcy wydają się skonfundowani. Ale nikt nie przewiduje tego, co za chwilę spotka Centerville – umarli nie umarli. Wstają z grobów i brutalnie polują na żywych. Mieszkańcy miasta muszą walczyć o przetrwanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones