"House of Cards" zamyka podwoje. Będą spin-offy?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22House+of+Cards%22+zamyka+podwoje.+B%C4%99d%C4%85+spin-offy-125608
Netflix ogłosił, że przyszłoroczny szósty sezon serialu "House of Cards" będzie zarazem jego ostatnim.


Streamingowy gigant podjął decyzję dzień po tym, jak gwiazdor "HoC" Kevin Spacey został oskarżony o napastowanie seksualne nastolatka. Do zdarzenia miało dojść w latach 80., gdy aktor pracował na Broadwayu. W oficjalnym oświadczeniu Spacey przyznał, iż nie pamięta tego zdarzenia:  Jeśli przed 30 laty zachowałem się tak, jak twierdzi Anthony Rapp, należą mu się z mojej strony szczere przeprosiny za nieodpowiednie zachowanie pod wpływem alkoholu. Przykro mi, że przez tyle lat nosił w sercu tak negatywne uczucia.

"House of Cards" był pierwszym serialem realizowanym specjalnie dla Netfliksa. Produkcja przyniosła serwisowi ponad 50 nominacji do Emmy oraz osiem nominacji do Złotego Globu.

Nieoficjalnie mówi się, że Netflix rozważa realizację spin-offów "HoC". Jeden z nich miałby się skupić na postaci Douga Stampera granej przez Michaela Kelly'ego.

Oryginał opowiada historię bezwzględnego kongresmena Francisa Underwooda (Spacey), który nie przebiera w środkach, aby zasiąść na fotelu prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones