Tak powstawał "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Najmro%22+%E2%80%93+ekipa+marze%C5%84+w+najlepszym+filmie+roku-143897
Tak powstawał "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"
Już w ten piątek na ekrany kin wejdzie komedia "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", w której zobaczymy filmową ekipę, która gwarantuje świetną rozrywkę.  W historii legendarnego celebryty półświatka i "króla ucieczek" wystąpili m.in.: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Olga Bołądź, Marta Wągrocka, Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał, Rafał ZawieruchaFerajna stanowi odrębny świat w filmie. To funkcjonujący według własnych zasad, świetnie naoliwiony mechanizm. Wypełniają go kolory, adrenalina i ludzie bardzo ze sobą zżyci. Ferajna jest jak rodzina, którą się kocha i za którą się tęskni. Tworzą ją: Młoda (Sandra Drzymalska), Antos (Jakub Gierszał) i Teplic (Andrzej Andrzejewski). Mimo że są różni, łączą ich wspólne ideały – tak o swojej ekipie mówi filmowy Najmro, czyli Dawid Ogrodnik.

W filmie zobaczymy również Roberta Więckiewicza, wcielającego się w gliniarza, który razem ze swoim podwładnym (niesamowicie zabawnym Rafałem Zawieruchą), stara się dopaść "króla ucieczek".

Obydwaj stoją po przeciwnej stronie barykady. Wytwarza się między nimi więź, którą można porównać do relacji bohaterów "Gorączki" Michaela Manna, granych przez Ala Pacino i Roberta De Niro. Tutaj też mamy policjanta i złodzieja, których łączy respekt. Dwóch facetów, którzy w innych okolicznościach mogliby zostać przyjaciółmi, ale zostali zmuszeni do tego, żeby być rywalami – stwierdza Więckiewicz. 


"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" to dopracowany pod każdym szczegółem filmowy wehikuł czasu i produkcja, doskonale łącząca elementy kina akcji z komedią i wzruszającą opowieścią o człowieku, który żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, ale poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić.

Okazuje się, że człowiek, który ukochał swobodę, aby czuć się bezpiecznie, też takich granic potrzebuje. To poczucie daje właśnie Tereska (Marta Wągrocka). Jego wolność nie zostaje w żaden sposób ograniczona, ale – uchwycona w ramy miłości – dostaje skrzydeł. Najmro zyskuje nową przestrzeń, nowe pragnienia i nowego siebie. Dla tych uczuć jest gotów zmienić swoje dotychczasowe życie. Miłość Najmro i Tereski przypomina kino akcji, za którym chce się podążać. Można powiedzieć, że to love story to nie banał. To rodząca się relacja, której chce się towarzyszyć i być świadkiem – podsumowuje miłosną relację swojego bohatera Ogrodnik.


"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" w kinach od najbliższego piątku. To film, który koniecznie trzeba zobaczyć na dużym ekranie.


"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił? W głównej roli występuje Dawid Ogrodnik ("Ostatnia rodzina"), a partnerują mu Robert Więckiewicz ("Kler"), Jakub Gierszał ("Najlepszy"), Rafał Zawierucha ("Pewnego razu w Hollywood"), Olga Bołądź ("Kobiety mafii") oraz debiutująca na wielkim ekranie Marta Wągrocka (serial "Król").


Reżyserem filmu jest Mateusz Rakowicz, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał scenariusz. Autorem zdjęć jest Jacek Podgórski, a za muzykę odpowiada Andrzej Smolik.

Producentem "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" jest TFP, a koproducentami Grupa Polsat Plus oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do kin wprowadzi go Dystrybucja Mówi Serwis. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones