"Oppenheimer": Matthew Modine ponownie zagra u Christophera Nolana

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Oppenheimer%22%3A+Matthew+Modine+ponownie+zagra+u+Christophera+Nolana-145551
"Oppenheimer": Matthew Modine ponownie zagra u Christophera Nolana
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Znany m.in. z serialu "Stranger Things" Matthew Modine to kolejne nazwisko w obsadzie nadchodzącego filmu "Oppenheimer", który wyreżyseruje Christopher Nolan ("Tenet", "Dunkierka"). Projekt powstaje dla studia Universal Pictures.

"Oppenheimer" - o czym opowie nowy film Nolana?


Tytułowy bohater, fizyk Robert Oppenheimer, w czasie II wojny światowej kierował osławionym Projektem Manhattan. Celem finansowanego przez amerykański rząd tajnego programu było stworzenie pierwszej w pełni funkcjonalnej i kontrolowanej broni jądrowej. Z tego powodu zmarły w 1967 roku Oppenheimer bywa nazywany ojcem bomby atomowej.

GettyImages-959432374.jpg Getty Images © Toni Anne Barson


Christopher Nolan nie tylko stanie za kamerą filmu, ale i napisał scenariusz w oparciu o książkę "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera" pióra Kaia Barda i Martina J. Sherwina. Kosztujący 100 milionów dolarów film powstanie dla wytwórni Universal. Premierę zaplanowano na 21 lipca 2023 roku. Zdjęcia realizowane będą na taśmie filmowej przy użyciu kamer 65mm i kamer IMAX 65mm - odpowiadać będzie za nie często współpracujący z Nolanem Hoyte Van Hoytema.

Tytułowego bohatera zagra Cillian Murphy, który współpracował wcześniej z Nolanem przy trylogii "Mroczny Rycerz", "Incepcji" oraz "Dunkierce". Swój angaż w filmie "Oppenheimer" potwierdzili również Matt Damon, Robert Downey Jr i Emily Blunt, zaś niedawno do obsady dołączyli m.in. Josh Hartnett, Florence Pugh ("Czarna Wdowa"), Rami Malek ("Nie czas umierać), Benny Safdie ("Licorice Pizza"), Dane DeHaan ("Zero Zero Zero") i Jack Quaid ("The Boys").

Matthew Modine - skąd go znamy?


Matthew Modine pracował już wcześniej z Christopherem Nolanem - aktor zagrał w widowisku "Mroczny Rycerz powstaje". Ostatnio mogliśmy oglądać go w horrorze "Droga bez powrotu. Geneza".


W jego filmografii - obok wspomnianego "Stranger Things" - są m.in. "Ptasiek" (1984), "Full Metal Jacket" (1987), "Na skróty" (1993), "Sicario 2: Soldado" (2018) i serial "Trawka".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones