"Szōgun" wróci na więcej niż jeden sezon? W planach są dwa

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Sz%C5%8Dgun%22+wr%C3%B3ci+na+wi%C4%99cej+ni%C5%BC+jeden+sezon-155630
"Szōgun" wróci na więcej niż jeden sezon? W planach są dwa
źródło: Materiały prasowe
Czy serial "Szōgun" wróci? Ostatnio informowaliśmy, że oficjalnego potwierdzenia wciąż brak, ale Hiroyuki Sanada podpisał kontrakt na występ w drugim sezonie. Teraz okazuje się, że stacja FX rozwija pomysł nie jednego, a dwóch kolejnych sezonów.
  

"Szōgun" dostanie sezon drugi... i trzeci?

Jak donosi portal "Variety", FX, Hulu oraz spadkobiercy Jamesa Clavella (autora pierwowzoru serialu "Szōgun") pracują nad projektem kontynuacji pierwszego sezonu. Latem ruszy podobno tzw. "writers' room". Zespół scenarzystów ma przygotować projekt drugiego i trzeciego sezonu serialu.
   
Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to jeszcze oficjalne przedłużenie serialu na dwa kolejne sezony. W związku z tym na razie nie zaplanowano początku produkcji nowych odcinków.
  
Showrunnerzy Justin Marks i Rachel Kondo, producentka wykonawcza Michaela Clavell oraz gwiazdor serii, Hiroyuki Sanada, pozostają zaangażowani w projekt.
  
Kolejnym potwierdzeniem tego, że kolejne sezony "Szōguna" są w planach, jest to, że stacja FX rozważa wystawienie serialu do walki o nagrody Emmy w kategorii "serial dramatyczny", a nie "serial limitowany".

SERIAL KILLERS: Oceniamy finał "Szōguna"
O czym opowiada "Szōgun"?Przypomnijmy: pierwszy sezon "Szōguna" był oparty na bestsellerowej powieści Jamesa Clavella z 1975 roku. 

Akcja serialu toczy się w Japonii, w roku 1600, w przededniu wojny domowej, która zdefiniowała historię kraju na kolejne stulecie. Grany przez Sanadę ambitny Toranaga walczy o władzę z członkami Rady Regencyjnej. Tymczasem u wybrzeży spokojnej rybackiej wioski zostaje odnaleziony tajemniczy europejski statek, który przywiały tu niepomyślne wiatry. Angielski pilot John Blackthorne (w tej roli Cosmo Jarvis) skrywa sekrety, które pomogą Toranadze przechylić szalę zwycięstwa, a jednocześnie przełamią przewagę polityczną rywali Anglii na Wschodzie – zakonu jezuitów oraz portugalskich kupców. Losy Toranagi i Blackthorne’a nierozerwalnie splatają się z przeznaczeniem tłumaczki, Tody Mariko (Anna Sawai), tajemniczej damy, chrześcijanki i ostatniej przedstawicielki rodu samurajów uznanych za zdrajców. Służąc Toranadze uwikłanemu w skomplikowana grę polityczną, Mariko musi przewartościować swój stosunek do coraz jej bliższego Blackthorne’a, wiary, która swego czasu ocaliła jej życie, i obowiązków wobec zmarłego ojca.

Scenariusz serialu stworzyli Rachel Kondo i Justin Marks. Ten drugi ma na koncie m.in. scenariusz hitu Disneya "Księga dżungli" w reżyserii Jona Favreau, filmu, który zarobił ponad miliard dolarów ze sprzedaży biletów. Marks został również nominowany do Oscara za scenariusz do "Top Gun: Maverick". Zanim rozpoczął pracę przy serialu "Szōgun", stworzył i poprowadził dla telewizji  STARZ 2-sezonowy serial "Odpowiednik" z J.K. Simmonsem w roli głównej.   

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones