Brendan Fraser przeciwnikiem Batgirl?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Brendan+Fraser+przeciwnikiem+Batgirl-144324
Brendan Fraser przeciwnikiem Batgirl?
źródło: Getty Images
autor: Tibrina Hobson
Brendan Fraser dołączy do Leslie Grace w filmie "Batgirl". Według niepotwierdzonych informacji aktor miałby się wcielić w przeciwnika tytułowej bohaterki – superzłoczyńcę Fireflya.

Firefly to postać stworzona przez France'a Herrona i Dicka Spranga. Początkowo, jeszcze jako Garfield Lynns, był kryminalistą wykorzystującym efekty świetlne podczas rabunków. Przeżył pożar w fabryce chemicznej, w jego wyniku został jednak straszliwie okaleczony. To wydarzenie zmieniło go w socjopatycznego piromana, który kompulsywnie wznieca kolejne pożary. Zaprojektował specjalistyczny strój – ognioodporny kombinezon bojowy – wyposażony w takie "gadżety" jak miotacz ognia klasy wojskowej, granaty czy bomby dymne. Elementem ekwipunku jest też skrzydlaty plecak odrzutowy, który umożliwia mu szybki lot. 

Szczegóły projektu trzymane są w tajemnicy. Za kamerą stoją Adil El Arbi i Bilall Fallah. Scenariusz napisała Christina Hodson. Film trafi bezpośrednio do streamingu, debiutując na HBO Max. Premiera zaplanowana jest na 2023 rok.

Fraser niedawno wystąpił w realizowanym dla HBO Max thrillerze Stevena Soderbergha "No Sudden Move". Mogliśmy go też oglądać w serialu "Doom Patrol", w którym przypadła mu rola Cliffa Steele'a / Robotmana. Niedawno potwierdzono jego udział w najnowszym filmie Martina Scorsesego, czyli "Killers of the Flower Moon".