CO OBEJRZEĆ W WEEKEND: "Kobieta w oknie", "Zbrodnia stulecia", "Niezwyciężony"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/CO+OBEJRZE%C4%86+W+WEEKEND%3A+%22Kobieta+w+oknie%22%2C+%22Zbrodnia+stulecia%22%2C+%22Niezwyci%C4%99%C5%BCony%22-142366
CO OBEJRZEĆ W WEEKEND: "Kobieta w oknie", "Zbrodnia stulecia", "Niezwyciężony"
Już w ten weekend w końcu będziemy mogli pójść do kin plenerowych i usiąść w ogródkach restauracji! Jeśli jednak z powodu niesprzyjającej pogody postanowicie zostać w domu, mamy dla Was dobrą wiadomość. Na platformach vod dostępnych jest tyle ciekawych nowości i hitów do nadrobienia, że na pewno nie będziecie się nudzili. Sami nie wiemy, od czego zacząć.

Na Netfliksie zadebiutował na przykład wyczekiwany przez nas kryminał Joe Wrighta z Amy Adams w roli cierpiącej na agorafobię kobiety, która podczas podglądania sąsiadów odkrywa zbrodnię – "Kobieta w oknie". Na tej samej platformie można też obejrzeć 2. sezon cyklu animacji "Miłość, śmierć i roboty" oraz nowy film Alexandre'a Aji – "Tlen", w którym bohaterka Melanie Laurent uwięziona w tajemniczej kapsule walczy z czasem i kończącym się powietrzem. 

Na Amazonie pojawił się natomiast serial Barry'ego Jenkinsa – twórcy nagrodzonego Oscarem "Moonlight" i "Gdyby ulica Beale umiała mówić" – "Kolej podziemna". Na Apple TV+ obejrzycie z kolei 2. sezon serialu "Mythic Quest" o pracy twórców gier komputerowych, nazywany "Doliną Krzemową" dla graczy. 

Sprawdźcie też koniecznie miniserial dokumentalny zdobywcy Oscara Alexa Gibneya "Zbrodnia stulecia". Twórca "Kursu do krainy cienia" tym razem przygląda się działaniom koncernów, które rozpowszechniły dystrybucję syntetycznych opioidów. Zaczęliśmy i jesteśmy zaintrygowani.

Naszą uwagę przykuł też ostatnio animowany serial superbohaterski "Niezwyciężony". Nasz redakcyjny kolega dał mu 9/10 gwiazdek. Warto sprawdzić dlaczego. Znajdziecie go na platformie Amazon Primie Video. 

Poniżej publikujemy listę naszym zdaniem najciekawszych propozycji do obejrzenia na vod w ten weekend. Dajcie znać, co Wy planujecie oglądać i co chcielibyście polecić. 

CO OBEJRZEĆ W WEEKEND?NOWOŚCI


"Kobieta w oknie"
do obejrzenia na: Netflix


Joe Wright – reżyser "Pokuty", "Dumy i uprzedzenia" oraz "Czasu mroku" – tym razem nakręcił kryminał o cierpiącej na lęk przestrzeni psycholog dziecięcej. Kobieta zaprzyjaźnia się z sąsiadką, która mieszka w domu po przeciwnej stronie ulicy. Wszystko staje na głowie, gdy sąsiadka znika, a bohaterka nabiera podejrzeń, że to nie przypadek. Na jaw wychodzą szokujące tajemnice, a nikt – i nic – nie jest tym, czym się wydaje. W głównej roli – Amy Adams

***


"Niezwyciężony"
do obejrzenia na: Amazon Prime VideoSerial bazuje na cyklu komiksowym Roberta Kirkmana. Tytułowym bohaterem jest Mark Grayson, syn Ziemianki i pochodzącego z kosmosu potężnego Omni-Mana. Mark odziedziczył po ojcu moce, ale z czasem odkrywa, że dziedzictwo to wcale nie jest tak heroiczne, jak mu się na początku wydawało. Serial zdobywa wśród widzów i krytyków same najwyższe noty. Naszą recenzję przeczytacie TUTAJ

***


"Miłość, śmierć i roboty"
sezon 2.
do obejrzenia na: Netflix"Miłość, śmierć i roboty" to seria krótkich animowanych opowieści należących do różnych gatunków – science fiction, fantasy, horroru i komedii. Opowiedziane w śmiały sposób historie ogląda się przyjemnie, a losy ich bohaterów przez długi czas pozostają w pamięci. Historie tworzą pierwszą antologię animowanych opowieści, która dostarczy widzom poruszających wrażeń.

***


"Zbrodnia stulecia"
dwuczęściowy miniserial
do obejrzenia na: HBO GO


Dokument Alexa Gibneya – zdobywcy Oscara za "Kurs do krainy cienia" – o tym, jak działania wielkich koncernów farmaceutycznych wpływają na polityków i wprowadzane przez nich regulacje, które umożliwiają nadprodukcję, lekkomyślną dystrybucję i nadużywanie syntetycznych opioidów. Obraz bada przyczyny, zasięg i skutki jednej z najbardziej niszczycielskich plag naszych czasów, z pół milionem zgonów z powodu przedawkowań w USA w samym tylko XXI wieku. Film udowadnia również, że ta epidemia nie wzięła się znikąd.

***


"Kolej podziemna"
sezon 1. 
do obejrzenia na: Amazon Prime Video


Wyreżyserowany w całości przez Barry'ego Jenkinsa ("Moonlight", "Gdyby ulica Beale umiała mówić") serial oparty jest na nagrodzonej Pulitzerem książce Colsona Whiteheada. To rozegrana na styku powieści historycznej oraz baśni opowieść o mitycznej podziemnej kolei, którą w alternatywnej wersji Ameryki przewożeni są niewolnicy. Główną bohaterką jest pochodząca z Afryki Cora, dorastająca dziewczyna, która pracuje na plantacji bawełny w Georgii. Wraz ze swoim przyjacielem, Cesarem, obmyśla plan śmiałej ucieczki.

***


"Halston"
1. sezon
do obejrzenia na: Netflix


Historia legendarnego projektanta i twórcy światowego imperium mody (Ewan McGregor), którego imię staje się synonimem luksusu, seksapilu, statusu i sławy, definiując sukces w Nowym Jorku lat 70. i 80. W wyniku wrogiego przejęcia twórca marki musi podjąć walkę o zachowanie prawa do swojego najcenniejszego zasobu – nazwy Halston.

***


"Tlen"
do obejrzenia na: Netflix


Nowy film Alexandre'a Aji, twórcy m.in. "Bladego strachu" i "Piranii 3D", o kobiecie (Mélanie Laurent), która budzi się w kapsule kriogenicznej. Nie pamięta, kim jest ani jak się tam znalazła. Wie tylko, że zostało jej niewiele czasu, bo właśnie kończy jej się tlen.

***


"Mythic Quest"
sezon 2.
do obejrzenia na: Apple TV+


Serial opowiada o pracy twórców najpopularniejszej gry komputerowej wszech czasów. Jak głosi opis: "Choć budują światy, kształtują herosów i kreują legendy, najcięższych bojów nie toczą w grze, tylko w biurze". Przez miłośników nazywany jest "Doliną Krzemową" dla graczy. 

***


"Wirtuoz. Pojedynek zabójców"
do obejrzenia na: player.pl, ipla, vod.pl, Canal+, MojeEkino.pl, Kino pod Baranami, Chili, TVP vod


Tytułowy Wirtuoz (Anson Mount) to bezimienny zabójca na zlecenie, który dostaje od swojego mentora (Anthony Hopkins) najtrudniejsze zadanie w dotychczasowej karierze. Musi wytropić i zabić zbuntowanego zabójcę, nie wie jednak, kto jest jego celem. Sprawa dodatkowo komplikuje się, kiedy spotyka na swojej drodze piękną kobietę (Abbie Cornish).

***


"Miasto na wzgórzu"
serial, sezon 2.


Boston, początek lat 90. XX wieku. W mieście, w którym szerzy się przestępczość, a gangsterzy działają z cichym przyzwoleniem policji, zmiany zaczyna wprowadzać zastępca prokuratora okręgowego (Aldis Hodge). Ward pochodzi z Brooklynu i zawiązuje niecodzienny sojusz ze skorumpowanym, ale bardzo szanowanym agentem FBI, Jackiem Rohrem (Kevin Bacon). Wspólnie zaczynają prowadzić śledztwo w sprawie rodziny z Charlestown, która napada na samochody pancerne.


DO NADROBIENIA"Tylko zwierzęta nie błądzą"
do obejrzenia na: HBO GO, Nowe Horyzonty VOD


Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. 

***


"Atlantyda"
do obejrzenia na: Nowe Horyzonty VOD


Bohaterem filmu jest Siergiej, były żołnierz cierpiący na zespół stresu pourazowego. Mężczyzna ma problem z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości. Przyłącza się do ochotniczej misji Czarny Tulipan, której członkowie ekshumują zwłoki żołnierzy. Tą pracą stara się zwalczać swoją traumę i szukać sił, by dalej żyć. 
Marcin Stachowicz tak zachęca do obejrzenia filmu w swojej recenzji:
Widać, że "Atlantyda" wyszła spod ręki autora zdjęć do arcydzielnego "Plemienia". Jako film kształtujący wizję świata głównie za pomocą obrazów – ubogi w dialogi, emocje i gesty – przypomina jakiś fantastyczny, malowany latami ciąg abstrakcyjno-figuratywnych płócien.

***


"Boyhood"
do obejrzenia na: Netflix (od 16 maja), Amazon Prime Video, Chili, Rakuten


Film Richarda Linklatera to naszym zdaniem niezmiennie jeden z najlepszych filmów minionej dekady i dla wielu z nas absolutny faworyt 2014 roku. Historia dorastania pewnego chłopca, w której tak łatwo dostrzec uniwersalne motywy, wciąż zachwyca nas lekkością, wnikliwością, urokiem i humorem. Każdy seans to powrót do naszych ulubionych lat dzieciństwa. A to nie może się znudzić. 
Udostępnij: