Catherine Zeta-Jones w obsadzie serialu "Skarb narodów"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Catherine+Zeta-Jones+w+obsadzie+serialu+%22Skarb+narod%C3%B3w%22-145419
Catherine Zeta-Jones w obsadzie serialu "Skarb narodów"
źródło: Getty Images
autor: Rich Fury
Catherine Zeta-Jones ("Konflikt: Bette i Joan") idzie w ślady Nicolasa Cage'a. Aktorka dołączyła do obsady serialu "National Treasure", będącego rozwinięciem cyklu "Skarb narodów", którego gwiazdą jest Cage. W roli głównej zobaczymy Lisette Alexis ("We Need to Do Something"). Projekt powstaje dla platformy Disney+.
 

O czym opowie serial "National Treasure"?


Główną bohaterką serialu będzie Jess (Lisette Alexis), beneficjentka przeznaczonego dla imigrantów programu DREAM Act, która usiłuje odkryć tajemnice swojej rodziny i wyrusza w podróż życia. W jej trakcie pozna sekrety z przeszłości i spróbuje uratować amerykański skarb. Pierwszy sezon ma mieć 10 odcinków.

GettyImages-1323780916.jpg Getty Images © Cindy Ord


Zeta-Jones wcieli się w Billie, miliarderkę, czarnorynkową ekspertkę od antyków i poszukiwaczkę skarbów, która żyje według osobistego kodu. Zaczynała jako pozbawiona grosza sierota i samodzielnie zmieniła się w przebiegłą i stylową bizneswoman. Billie jest przyzwyczajona do dostawania tego, co chce - i chce zdobyć skarb. Tym razem nie chodzi jednak o pieniądze, a stawka jest osobista.

W obsadzie są również Lyndon Smith, Zuri Reed, Jake Austin Walker, Antonio Cipriano i Jordan Rodrigues.

Zdjęcia ruszają w tym miesiącu. Odcinek pilotowy "National Treasure" napisali Marianne i Cormac Wibberley, scenarzyści dwóch dotychczasowych części "Skarbu narodów". Za kamerą stanie Mira Nair ("Królowa Katwe", "Monsunowe wesele"). Producentami są Jerry Bruckheimer i Jon Turteltaub.


"Skarb narodów" - o czym opowiadała seria filmów?


Na serię "Skarb narodów" składają się dwa filmy: "Skarb narodów" (2004) i "Skarb narodów: Księga tajemnic" (2007). Głównym bohaterem serii jest Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage), którego rodzina od sześciu pokoleń zajmuje się poszukiwaniem skarbu zakonu templariuszy, jaki podobno trafił do Ameryki i został ukryty przez Ojców Założycieli. Za kamerą obu części stanął Jon Turteltaub. W obsadzie znaleźli się również m.in. Diane Kruger, Sean Bean, Jon Voight, Harvey Keitel i Justin Bartha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones