Chris Hemsworth wspomina, jak Kevin Costner zabrał mu rolę w swoim filmie

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chris+Hemsworth+wspomina%2C+jak+Kevin+Costner+zabra%C5%82+mu+rol%C4%99-155081
Chris Hemsworth wspomina, jak Kevin Costner zabrał mu rolę w swoim filmie
źródło: Getty Images
autor: Dia Dipasupil
Chris Hemsworth to wzięty hollywoodzki aktor, ale nawet on ma czasem pod górkę i musi obejść się smakiem. Gwiazdor znany m.in. jako Thor z filmów Marvel Studios przyznał, że bardzo chciał zagrać w nowym filmie Kevina Costnera. Rolę zabrał mu jednak sprzed nosa... Kevin Costner.
  

Hemsworth chciał grać u Costnera

Przeczytałem pewien scenariusz, który bardzo mi się spodobał i stwierdziłem, że muszę dostać tę rolę. A potem ktoś mi powiedział, że Kevin Costner już ją ma, zdradził Hemsworth w wywiadzie dla "Entertainment Tonight". Chciałbym pracować z nim jako reżyserem. Spędziłem godzinę, próbując przekonać go do siebie, ale on powiedział: "Zrobię to sam, młody". Nie udało się, nie dostałem roli.

Hemsworth ujawnił, że chodzi o rolę poganiacza koni i to właśnie ten fakt przyciągnął go do tego projektu: Moja żona przeczytała scenariusz i uwielbia konie. Sami mamy ich dziesięć czy jedenaście. Powiedziała więc: "Musisz to zrobić".
 
Costner upublicznił swoją stronę tej anegdoty: To historia miłosna, ale o ile jestem wystarczająco młody, by to zagrać, zrobię to. Chris będzie musiał poczekać na swoją kolej. Jest bardzo przystojny i bardzo dobry. Ale będzie musiał znaleźć sobie swoją historię miłosną. Cieszy mnie jednak, że ta mu się spodobała. Kiedy uznam, że jestem za stary, odezwę się do niego. To bez dwóch zdań jeden z najlepszych obecnie aktorów pierwszoplanowych.

Nie jest jasne, o jakim filmie mowa. Możliwe, że chodzi o jedną z części cyklu "Horyzont". Pierwsza odsłona serii zadebiutuje na tegorocznym festiwalu w Cannes. Jeśli projekt spodoba się widzom, Costner planuje rozbudować serię.

"Horyzont" - zwiastun
Opus magnum Kevina Costnera. Co wiemy o "Horyzoncie"?Western Kevina Costnera zapowiadany jest jako nakręcone z rozmachem widowisko historyczne. Widowisko ma opowiedzieć o czasach ekspansji osadnictwa białego człowieka na zachodzie Ameryki. Projekt ma być kompleksowym freskiem pokazującym różne aspekty i punkty widzenia. Będzie to historia ludzi zmagających się z bezwzględną przyrodą, ich interakcji z rdzennymi mieszkańcami zasiedlanych ziem oraz determinacji i bezwzględności w dążeniu do celu.

Film składa się z dwóch części. "Horyzont. Rozdział 1" trafi do kin pod koniec czerwca. "Horyzont. Rozdział 2" ma zaplanowaną premierę na sierpień.

W obsadzie są: Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Abbey Lee, Michael Rooker, Danny Huston, Luke Wilson, Isabelle Fuhrman, Jeff Fahey, Will Patton, Tatanka Means, Owen Crow Shoe, Ella Hunt i Jamie Campbell Bower.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones