Co szykuje Warner Bros. dla DCEU? Black Adam vs. Superman, sekretny projekt Jamesa Gunna, więcej Batmana Reevesa

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Co+szykuje+Warner+Bros.+dla+DCEU+Black+Adam+vs.+Superman%2C+sekretny+projekt+Jamesa+Gunna%2C+wi%C4%99cej+Batmana+Reevesa-148085
Co szykuje Warner Bros. dla DCEU? Black Adam vs. Superman, sekretny projekt Jamesa Gunna, więcej Batmana Reevesa
Premiera widowiska "Black Adam" z Dwayne'em Johnsonem w roli tytułowego antybohatera wyznaczy cezurę w historii DCEU. Walter Hamada, prezes DC Films kończy swoją kadencję. W jakim kierunku rozwinie się uniwersum? Czego możemy spodziewać się w następnych latach? 

Black Adam kontra Superman


Dwayne Johnson, który w widowisku "Black Adam" wciela się w tytułowego antybohatera, nie ukrywa, że w przyszłości chciałby zrealizować film o jego walce z Supermanem. Fani liczą, że będzie to okazja, by ponownie zobaczyć Henry'ego Cavilla w roli Człowieka ze Stali. Gwiazdor "Black Adama" zasugerował zresztą, że Cavill jako Superman ma cameo w filmie. Niezależnie od planów Johnsona Warner chce zrealizować sequel "Człowieka ze stali". Aktualnie trwają poszukiwania scenarzystów. 

Matt Reeves i ekspansja Batmana


Tymczasem Matt Reeves, którego "Batman" przyniósł ponad 770 milionów dolarów zysku, planuje ekspansję uniwersum Mrocznego Rycerza. Wiadomo już, że w przyszłym roku ruszą zdjęcia do serialu o Pingwinie z Colinem Farrellem w roli głównej. Aktualnie na wczesnym etapie produkcji jest seria filmów, w których przedstawiona zostanie galeria wrogów Batmana. Mają się wśród nich znaleźć zarówno słynne czarne charaktery, jak i nieznani szerszej publiczności złoczyńcy. Będą wśród nich m.in. Strach na Wróble, Clayface czy Professor Pyg.Zapraszamy także do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Batmanie" (nie tylko) Matta Reevesa.
Tajemniczy projekt Jamesa Gunna


Jak podaje portal The Hollywood Reporter, James Gunn i producent Peter Safran są w trakcie rozmów z Warner Bros. w sprawie tajemniczego projektu, który miałby zrealizować twórca "Strażników Galaktyki". Na razie nie wiadomo, kto miałby być jego bohaterem. Niewykluczone, że chodzi o więcej niż jeden film. Aktualnie Gunn pracuje nad drugim sezonem "Peacemakera". Zachęcamy także do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "Legion samobójców. The Suicide Squad". Czy to najlepszy film DC?


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones