Drugi sezon "Westworld" już od 4 grudnia na Blu-ray i DVD

https://www.filmweb.pl/news/Drugi+sezon+%22Westworld%22+ju%C5%BC+od+4+grudnia+na+Blu-ray+i+DVD-130974
"Westworld" to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu, w której główne role zagrali Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Jeffrey Wright i Ed Harris. Fascynująca opowieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje. Drugi sezon głośnego serialu ukaże się w jakości 4K na Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD już 4 grudnia.


Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku Westworld jest genialny naukowiec Robert Ford snujący ambitne wizje przyszłości, pomaga mu Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) - piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Można tam spotkać także niezwykle przystojnego, sprawnie posługującego się bronią Teddyego Flooda (James Marsden).


W rozległym, odizolowanym parku rozrywki imitującym Dziki Zachód gość słono płaci za to, by stać się tym, kim zawsze pragnął być, i zrealizować swoje fantazje podczas przygód z "hostami" – androidami. Jednak za kulisami przedsięwzięcia nie wszystko jest w porządku, a "Westworld" w jednej chwili może zmienić się z parku rozrywki w najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi.
2. SEZON
W drugim sezonie "Westworld" Dolores (Evan Rachel Wood) sięga po przywództwo, a Maeve (Thandie Newton) wyrusza na własną misję. Dopiero co wyzwolone "hosty" wyrównują dług z ludzkością, a widzowie dowiadują się więcej na temat firmy Delos. Bernard (Jeffrey Wright) i Mężczyzna w czerni (Ed Harris) są zmuszeni do podróży w przeszłość i pogodzenia się ze swoimi uczynkami.

Twórcami serialu są nominowany do Oscara Jonathan Nolan, reżyser głośnego serialu "Impersonalni" oraz nominowana do dwóch nagród Emmy Lisa Joy ("Tożsamość szpiega") pełniący także obowiązki producentów wykonawczych i scenarzystów.

W głównych rolach w serialu "Westworld" występują: czterokrotnie nominowany do Oscara Ed Harris ("Apollo 13"), nominowana do trzech Złotych Globów Evan Rachel Wood ("Mildred Pierce"), James Marsden ("X-Men: przyszłość która nadejdzie"), nominowana do Złotego Globu Thandie Newton ("RocknRolla") oraz laureat Złotego Globu Jeffrey Wright ("Casino Royale"). Inspiracją dla twórców był kultowy obraz Michaela Crichtona z 1973 roku pt. "Świat Dzikiego Zachodu". Był to kinowy debiut reżysera, scenarzysty, producenta i pisarza, który stworzył m.in. "Park Jurajski" i serial "Ostry dyżur". Obraz opowiadał o futurystycznym parku rozrywki obsługiwanym przez androidy, w którym jeden z robotów zostaje uszkodzony (Yul Brynner) i zaczyna zabijać gości.

Pracując nad "Westworld" Jonathan Nolan inspiracje czerpał z wielu źródeł: gry wideo takie jak "BioShock Infinite", "Red Dead Redemption" czy "Skyrim" dostarczyły mu pomysłów narracyjnych, westerny Sergio Leone koncepcji wizualnej, powieści Philipa K. Dicka dylematów, jakie niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji, a seria gier "Grand Theft Auto" rozwiązań w jaki sposób zbudować trzymającą w napięciu, a jednocześnie skomplikowaną i rozbudowaną narrację.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY I DVD:

PRAWDA O DELOS
BRUTALNE PRZYJEMNOŚCI BRUTALNIE SIĘ KOŃCZĄ
PODŁĄCZ SIĘ ZNOWU DO SIECI
- Refleksje na temat sezonu 2
- O miłości i szogunie
- Podróże i technologia
TWORZENIE RZECZYWISTOŚCI WESTWORLD – specjalny dodatek do każdego odcinka
Informacja sponsorowana