Dwunasty Doktor kończy praktykę

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dwunasty+Doktor+ko%C5%84czy+praktyk%C4%99-121479
Dwunasty Doktor przechodzi na emeryturę. Aktor Peter Capaldi w rozmowie z BBC Radio 2 oraz za pośrednictwem oficjalnego konta twitterowego serialu zapowiedział, że nadchodzący dziesiąty (a wliczając starą serię - już trzydziesty szósty!) sezon będzie zarazem jego ostatnim. "Czas podjąć nowe wyzwania" - mówi. 


Odejście Capaldiego zbiegnie się w czasie z odejściem wieloletniego showrunnera oraz producenta wykonawczego serialu, Stevena Moffata. Moffat przejął "Doktora Who" w 2010 roku. Za jego czasów fani poznali jedenaste (Matt Smith) i dwunaste (Capaldi) wcielenie Doktora, jak również dwie nowe towarzyszki: Amy (Karen Gillan) i Clarę (Jenna Coleman). Pod jego kierownictwem serial kontynuował podbój globu zmieniając się z obsesji Brytyjczyków w tytuł, w którym zakochali się widzowie na całym świecie (głównie w USA).

Jego następcą zostanie Chris Chibnall, a Doktora numer 13 poznamy najprawdopodobniej jeszcze przed końcem roku (być może ostatnim odcinkiem z Capaldim w roli tytułowej będzie specjalne wydanie świąteczne). Chibnall, podobnie jak Moffat, jest wielkim fanem cyklu. Na razie jednak nie jest jasne, co zmiana prowadzącego będzie oznaczała dla kierunku, w jakim podąży "Doktor Who".

Dziesiąty sezon rusza 15 kwietnia, nowym nabytkiem w obsadzie jest Pearl Mackie - zagra on Billa Pottsa, nowego towarzysza podróży Doktora. Powróci również znany ze świątecznych odcinków “The Husbands of River Song” and “The Return of Doctor Mysterio” Nardole - w tej roli Matt Lucas.