FOTO: Michael Keaton powraca jako Batman w "The Flash"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Michael+Keaton+powraca+jako+Batman+w+%22The+Flash%22-142655
FOTO: Michael Keaton powraca jako Batman w "The Flash"
Andy Muschietti, reżyser "The Flash", zaostrza apetyt fanów Michaela Keatona. Wprawdzie nie dane jest nam (jak na razie) zobaczyć samego aktora na planie, na instagramowym koncie reżysera pojawiło się jednak zdjęcie charakterystycznego żółto-czarnego znaku, który zdobił kostium noszony przez Keatona w "Batmanie" i "Powrocie Batmana".


"The Flash" będzie pierwszym filmem, w którym Keaton powróci do roli Człowieka Nietoperza. Ostatnim razem aktor pojawił się w tej roli w "Powrocie Batmana" z 1992 roku. Przez chwilę udział aktora stał pod znakiem zapytania. W jednym z wywiadów Keaton stwierdził bowiem, że w związku z szalejącą pandemią COVID-19 nie jest pewny tego, czy zdecyduje się w filmie wystąpić. Najwyraźniej udało się go uspokoić, dzięki czemu ponownie zobaczymy go w kostiumie Batmana.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Udział Keatona oraz Bena Afflecka, który także zagra Bruce'a Wayne'a, jasno daje do zrozumienia, że poruszony zostanie temat światów równoległych. Kilka lat temu cały projekt nosił tytuł "Flashpoint", który odwoływał się do jednej z najważniejszych komiksowych opowieści o Flashu. Od tamtej pory scenariusz przeszedł jednak spore zmiany, trudno więc powiedzieć, ile pozostało z tamtego pomysłu.

Premiera "The Flash" zaplanowana jest na listopad 2022 roku.