Grace Van Patten zastąpi Margaret Qualley. Zagra w serialu o Amandzie Knox

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Grace+Van+Patten+zast%C4%85pi+Margaret+Qualley.+Zagra+w+serialu+o+Amandzie+Knox-156087
Grace Van Patten zastąpi Margaret Qualley. Zagra w serialu o Amandzie Knox
źródło: Getty Images
autor: Roy Rochlin
Grace Van Patten zagra główną rolę w miniserialu opowiadającym o głośnej przed laty sprawie Amandy Knox. Projekt, podobnie jak aktualnie zamykający jej filmografię serial "Zakłamanie", powstaje dla Hulu.

Grace Van Patten zamiast Margaret Qualley w serialu o Amandzie Knox. Co o nim wiemy?


Ośmioodcinkowy miniserial o Amandzie Knox nie ma na razie tytułu. Grace Van Patten zastąpi Margaret Qualley, która musiała zrezygnować z roli ze względu na inne zobowiązania. Nad scenariuszem pracuje K.J. Steinberg, która będzie także pełnić obowiązki producentki wykonawczej. Początek zdjęć zaplanowany jest na październik. 

Amanda Knox w 2007 roku przebywała we Włoszech na wymianie studenckiej. Została oskarżona o zamordowanie Meredith Kercher, swojej współlokatorki. W 2009 roku ruszył proces, w którym Knox zasiadła na ławie oskarżonych wraz z Raffaelem Sollecito, swoim ówczesnym chłopakiem. Zostali wówczas skazani odpowiednio na 26 i 25 lat więzienia. Wyrok wzbudził kontrowersje na całym świecie. Wykonana przez amerykańskich śledczych analiza zebranego na miejscu zbrodni materiału wykazała, że Knox i Sollecito są niewinni. Amanda Knox opuściła włoskie więzienie w 2011 roku. Cztery lata później została uniewinniona przez włoski Sąd Najwyższy.

Zobacz zwiastun dokumentu "Amanda Knox"


Historia Amandy Knox stała się inspiracją m.in. dla filmu "Twarz anioła" w reżyserii Michaela Winterbottoma oraz zrealizowanego dla Netfliksa dokumentu "Amanda Knox", który w 2016 roku zadebiutował na festiwalu w Toronto. Przypominamy jego zwiastun: Skąd znamy Grace Van Patten?


Grace Van Patten zadebiutowała jeszcze jako mała dziewczynka niewielką rolą w "Rodzinie Soprano". W jej CV znajdziemy takie tytuły jak "Tajemnice Silver Lake", "Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)", "Good Posture", "Gniewne serce", a także gościnne występy w serialach "Prawo i porządek: Sekcja specjalna", "Zakazane imperium" czy "Maniac". Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć m.in. w "Dziewięciorgu nieznajomych" i "Zakłamaniu". 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones