John Turturro i Paul Dano w serialowym "Mr. & Mrs. Smith"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/John+Turturro+i+Paul+Dano+w+serialowym+%22Mr.+%26+Mrs.+Smith%22-146960
John Turturro i Paul Dano w serialowym "Mr. & Mrs. Smith"
źródło: Getty Images
autor: Pascal Le Segretain
Michaela Coel ("Mogę cię zniszczyć"), John Turturro ("Rozdzielenie") i Paul Dano ("Batman") dołączą do szpiegowskiego świata w serialu Amazona "Mr. & Mrs. Smith" inspirowanego filmem z 2005 roku z Angeliną Jolie i Bradem Pittem. Role małżonków na małym ekranie zagrają Donald Glover ("Han Solo: Gwiezdne wojny - historie") i Maya Erskine ("PEN15").

GettyImages-1210889503.jpg Getty Images © Noam Galai


"Mr. & Mrs. Smith" – o czym opowie serial?Szczegóły dotyczące ról trójki aktorów pozostają tajemnicą. W samym serialu para głównych bohaterów, John (Glover) i Jane (Erskine), zostaje wynajęta przez tajemniczą agencję szpiegowską. Pochłonięci przez nowe obowiązki muszą nauczyć się łączenia pracy wywiadowczej z życiem jako małżeństwo. Funkcję showrunnerki pełni Francesca Sloane ("The First. Misja na Marsa", "Atlanta"). Sam Glover jest ponadto producentem wykonawczym, a także współtwórcą serialu.

W oryginalnym "Mr. & Mrs. Smith" z 2005 roku protagoniści to zmagająca się ze związkowym kryzysem para, a zarazem płatni zabójcy pracujący dla dwóch konkurujących ze sobą tajnych agencji. Pewnego dnia otrzymują ten sam rozkaz: mają zlikwidować groźnego mordercę. Nie zdają sobie jednak sprawy, że celem jest ich druga połówka. Widowisko w reżyserii Douga Limana okazało się wielkim hitem kasowym, zarabiając blisko pół miliarda dolarów.

To drugie podejście do realizacji serialu opartego na filmie o szpiegowskiej parze. Pierwszy w 2007 roku dla stacji ABC przygotowywali twórcy kinowego hitu, scenarzysta Simon Kinberg i Liman. W rolach głównych mieli wystąpić Martin Henderson i Jordana Brewster. Akcja tego serialu miała rozpocząć się sześć miesięcy po wydarzeniach z oryginału. Projekt doczekał się realizacji odcinka pilotowego, po którym ABC zrezygnowało z dalszej produkcji. 

Do zmian doszło także przy tworzeniu nowej wersji – w kwietniu tego roku projekt opuściła Phoebe Waller-Bridge ("Ucieczka"), mająca wcielić się w Jane. Powodem miały być różnice kreatywne dzielące ją i Glovera, z którym wcześniej wystąpiła w filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie".

Turturro i Dano spotkali się niedawno na planie megahitu "Batman" w reżyserii Matta Reevesa. Poniżej przypominamy zwiastun trzeciego pod względem wpływów z kin widowiska 2022 roku:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones