Leonardo DiCaprio kręci film o morderstwie wilczycy z Parku Yellowstone

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Leonardo+DiCaprio+kr%C4%99ci+film+o+morderstwie+wilczycy+z+Parku+Yellowstone-113273
Reżyser "Paktu z diabłem" (z Johnnym Deppem) Scott Cooper i Leonardo DiCaprio łączą siły, by opowiedzieć historię wilczycy nazywanej O-Six, będącej przed kilkoma laty największą atrakcją parku Yellowstone. Film nosi tytuł "American Wolf".

GettyImages-455811830.jpg Getty Images © Eduardo Munoz Alvarez


Historia O-Six przypomina przypadek lwa Cecila w parku w Zimbabwe zamordowanego ponad miesiąc temu przez Amerykanina Waltera Palmera. O-Six została zabita przez prawdopodobnie przypadkowego myśliwego 15 kilometrów poza granicami parku. Zabójca wywalczył sobie prawo do anonimowości, a jego czyn nie został oceniony jako przestępstwo, mimo tego że wilczyca miała nadajnik i była objęta ochroną.  

DiCaprio słynie ze swojego zaangażowania w ochronę naturalnego środowiska i dzikich zwierząt. Ma już na swoim koncie godny polecenia, nominowany w tym roku do Oscara dokument o sytuacji parku narodowego w Kongo pt. "Virunga". W realizacji "American Wolf" będzie mu pomagał Kevin McCormick, producent między innymi: "Zabójstwa Jessiego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" i "Gangster Squad".   

Projekt powstaje dla Warner Bros.
Udostępnij: