Cannes 2024: Meryl Streep z honorową Złotą Palmą

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Meryl+Streep+z+honorow%C4%85+nagrod%C4%85+w+Cannes-155367
Cannes 2024: Meryl Streep z honorową Złotą Palmą
źródło: Getty Images
autor: Dia Dipasupil
77. edycja festiwalu w Cannes zbliża się wielkimi krokami. W czwartek jego organizatorzy ogłosili, że Meryl Streep odbierze w jego trakcie honorową Złotą Palmę.

Meryl Streep z honorową Złotą Palmą


Meryl Streep do tej pory została nagrodzona w Cannes jeden raz – za rolę w dramacie sądowym "Krzyk w ciemności". Honorową Złotą Palmę odbierze podczas ceremonii otwarcia festiwalu, czyli już 14 maja.

Jestem niezmiernie zaszczycona wiadomością o tej prestiżowej nagrodzie. Zdobycie nagrody w Cannes dla międzynarodowej społeczności artystów zawsze stanowiło najwyższe osiągnięcie w sztuce filmowej. Stanie w cieniu tych, którzy zostali wcześniej uhonorowani, jest w równym stopniu umniejszające, jak i ekscytujące. Nie mogę się już doczekać przyjazdu do Francji, aby osobiście podziękować wszystkim w maju! – czytamy w oświadczeniu legendarnej aktorki.

Najważniejsze role Meryl Streep


Meryl Streep rozpoczęła karierę aktorską w latach 70. Od tego czasu stała się ulubienicą zarówno widowni, jak i krytyki. Aktorka cieszy się statusem oscarowej rekordzistki – do tej pory była nominowana 21 razy. Stauetki przyniosły jej role w "Sprawie Kramerów", "Wyborze Zofii" i "Żelaznej Damie". W jej imponującej filmografii znajdziemy takie tytuły jak "Łowca jeleni", "Kochanica Francuza", "Silkwood", "Pożegnanie z Afryką", "Krzyk w ciemności", "Pocztówki znad krawędzi", "Co się wydarzyło w Madison County", "Adaptacja", "Diabeł ubiera się u Prady", "Mamma Mia!" i "Mamma Mia! Here We Go Again", "Julie i Julia", "Sierpień w hrabstwie Osage", "Boska Florence", "Czwarta władza", "Małe kobietki" czy "Nie patrz w górę". Chętnie występuje także w produkcjach telewizyjnych. Mogliśmy ją zobaczyć m.in. w "Aniołach w Ameryce", "Wielkich kłamstewkach", a ostatnio "Zbrodniach po sąsiedzku" i "Ekstrapolacjach".

Zobacz zwiastun filmu "Żelazna Dama"


Rola Margaret Thatcher, tytułowej Żelaznej Damy, przyniosła Meryl Streep nie tylko Oscara, ale także Złoty Glob i nagrodę BAFTA. Zobaczcie fragment filmu:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones