Uciekający przed policją Leonardo DiCaprio na planie filmu Paula Thomasa Andersona. Mamy zdjęcia!

Daily Mail / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Niechlujny+Leonardo+DiCaprio+na+planie+filmu+Paula+Thomasa+Andersona.+Mamy+zdj%C4%99cia-153886
Uciekający przed policją Leonardo DiCaprio na planie filmu Paula Thomasa Andersona. Mamy zdjęcia!
źródło: Getty Images
autor: Jerod Harris
W miasteczku Eureka w północnej Kalifornii powstają zdjęcia do nowego niezatytułowanego na razie filmu Paula Thomasa Andersona. Główną rolę gra w nim Leonardo DiCaprio, dla którego jest to pierwsza współpraca z twórcą "Magnolii" i "Aż poleje się krew". Do sieci wyciekły zdjęcia aktora z planu.             

Leonardo DiCaprio kontra budka telefoniczna
Co wiemy o nowym filmie Paula Thomasa Andersona?Projekt powstaje dla wytwórni Warner Bros. Jego szczegóły trzymane są na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że ma to być rozgrywająca się współcześnie historia będąca najbardziej komercyjnym przedsięwzięciem w całej karierze reżysera "Wady ukrytej". W związku z tym Anderson, który napisał również scenariusz, może liczyć na odpowiednio wysoki budżet rzędu 100 milionów dolarów. W obsadzie prócz DiCaprio znaleźli się również Sean Penn i Regina Hall.

Po Internecie krążą pogłoski, jakoby nowy film Andersona był adaptacją powieści Thomasa Pynchona pt. "Vineland". Polski wydawca opisuje ją w następujący sposób: akcja książki rozgrywa się w 1984 roku w Kalifornii w fikcyjnym miasteczku Vineland. Poprzez retrospekcje sięga jednak wstecz, do lat sześćdziesiątych – czasów młodości bohaterów, wtedy wolnych i zbuntowanych. Przez pryzmat losów głównych postaci Pynchon opisuje dwadzieścia lat największych przemian społecznych w Stanach zjednoczonych, poczynając od niemal faszystowskich rządów Nixona, a na reelekcji Ronalda Reagana kończąc.   

Ostatnim filmem, w którym mogliśmy zobaczyć DiCaprio, jest zeszłoroczny "Czas krwawego księżyca". Dramat sensacyjny w reżyserii Martina Scorsesego miał światową premierę na festiwalu w Cannes, a w ubiegłym tygodniu otrzymał 10 nominacji do Oscara.  Fabuła filmu została oparta na bestsellerowym reportażu znanym w Polsce pod tytułem "Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI" pióra Davida Granna. Autor opisuje w niej serię morderstw i tajemniczych zgonów wśród członków plemienia będących właścicielami bogatych w ropę naftową terenów. Przybliża także kulisy śledztwa podjętego w tej sprawie na zlecenie J. Edgara Hoovera. Według niepotwierdzonych informacji finalną wersję scenariusza napisał nie kto inny jak Paul Thomas Anderson.

Zwiastun filmu "Czas krwawego księżyca"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones