Quentin Tarantino opowie o zabójstwie żony Romana Polańskiego

The Hollywood Reporter, Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Quentin+Tarantino+opowie+o+zab%C3%B3jstwie+%C5%BCony+Romana+Pola%C5%84skiego-123963
Quentin Tarantino kończy prace nad scenariuszem nowego filmu. Po raz pierwszy w karierze reżyser chce nakręcić obraz oparty na faktach.

GettyImages-500824178.jpg Getty Images © John Phillips


Niezatytułowany na razie projekt opowie o serii morderstw dokonanych przez bandę Charlesa Mansona. Jednym z wątków w scenariuszu jest atak na willę Romana Polańskiego, w wyniku którego 9 sierpnia 1969 roku zginęła ciężarna żona reżysera Sharon Tate oraz czworo jej znajomych.  W 1971 Manson oraz część jego wyznawców zostali skazani za swoje zbrodnie na dożywocie.

Tarantino chciałby, aby w głównych rolach wystąpili Brad Pitt (jako detektyw prowadzący śledztwo w sprawie zabójstw), Jennifer Lawrence, Samuel L. Jackson i Margot Robbie (jako Tate).  Zdjęcia powinny rozpocząć latem przyszłego roku.

Producentami filmu - tak jak w przypadku wszystkich pozostałych dzieł reżysera - są Harvey i Bob Weinstein. Szefowie The Weinstein Company planują zrealizować obraz we współpracy z innym dużym hollywoodzkim studiem, tak jak zrobili to wcześniej przy okazji "Bękartów wojny" oraz "Django".

Film o Mansonie byłby dziewiątym pełnometrażowym tytułem w filmografii Tarantino. Twórca "Pulp Fiction" zarzeka się, że po nakręceniu dziesięciu obrazów zamierza zakończyć reżyserską karierę.
Udostępnij: