Ridley Scott: najpierw film o Napoleonie, potem "Gladiator 2"

Empire Online / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ridley+Scott%3A+najpierw+film+o+Napoleonie%2C+potem+%22Gladiator+2%22-144033
Ridley Scott: najpierw film o Napoleonie, potem "Gladiator 2"
W rozmowie z magazynem "Empire" Ridley Scott potwierdził, że trwają prace nad kolejną częścią "Gladiatora". Reżyser zamierza nakręcić ją tuż po tym, jak zrealizuje biografię Napoleona.

Następny "Gladiator" właśnie się pisze - ujawnił brytyjski filmowiec - Kiedy skończę z Napoleonem,  powinien być gotowy do realizacji. Przypomnijmy, że za scenariusz sequela odpowiada Peter Craig ("Miasto złodziei", "12 odważnych"). Realizację filmu sfinansuje wytwórnia Paramount.  

Bohaterem "Gladiatora 2" będzie Lucius - wnuk Marka Aureliusza (Richard Harris), syn Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeniec złego Commodusa (Joaquin Phoenix). W finale pierwszego filmu grany przez Russella Crowe'a generał Maximus ocalił Luciusa przed śmiercią, jednocześnie mszcząc się na zabójcach swojej rodziny.

Oryginalny "Gladiator" okazał się wielkim przebojem, zarabiając 460 milionów dolarów przy budżecie rzędu 103 milionów. Zgarnął również Oscara dla najlepszego filmu, a także okazał się katapultą dla aktorskiej kariery Crowe'a.

W tym roku na ekrany trafią dwa wyreżyserowane przez Ridleya Scotta filmy. 15 października w kinach zadebiutuje widowisko historyczne "Ostatni pojedynek" z Mattem Damonem, Adamem Driverem i Jodie Comer w rolach głównych. Z kolei 26 listopada zobaczymy oparty na faktach dramat sensacyjny "Dom Gucci", w którym zagrali Driver, Lady Gaga, Al Pacino i Jared Leto.

Film o Napoleonie nosi tytuł "Kitbag" i powstanie dla Apple'a. Francuskiego przywódcę zagra Joaquin Phoenix, zaś w jego ukochaną Józefinę wcieli się Jodie Comer.