Ridley Scott i twórca "Nie oddychaj" chętnie zaopiekują się nowym "Batmanem"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ridley+Scott+i+tw%C3%B3rca+%22Nie+oddychaj%22+ch%C4%99tnie+zaopiekuj%C4%85+si%C4%99+nowym+%22Batmanem%22-121735
Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Matt Reeves ("Ewolucja planety małp") jest o krok od przyjęcia stanowiska reżysera filmu "The Batman". Jeśli jednak negocjacje skończą się fiaskiem, wytwórnia Warner Bros. ma w zapasie dwóch potencjalnych zastępców. Jak donosi The Hollywood Reporter, są to Ridley Scott i Fede Alvarez.


Pierwszy kończy właśnie prace nad horrorem science fiction "Obcy: Przymierze", który trafi do kin w maju. Brytyjczyk mógłby więc wejść na plan zdjęciowy filmu o człowieku-nietoperzu jeszcze w tym roku.

Alvarez odniósł w zeszłym roku sukces za sprawą dreszczowca "Nie oddychaj". Chwilę potem wytwórnia Sony powierzyła mu reżyserię rebootu "Dziewczyny z tatuażem". Odtąd nie było jednak żadnych nowych informacji na temat tego przedsięwzięcia.

Gwiazdą "The Batman" będzie oczywiście Ben Affleck. Aktor miał również stanąć za kamerą filmu. Ostatecznie doszedł jednak do wniosku, że chce skupić się wyłącznie na roli, ponieważ są bohaterowie, którzy zajmują specjalne miejsce w sercach milionów fanów. Wcielanie się w tę postać wymaga skupienia, pasji i pełnego poświęcenia.