Kevin Feige sądzi, że nie znudzą nam się filmy Marvela

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szef+Marvel+Studios%2C+Kevin+Feige%2C+w%C4%85tpi%2C+by+widzowie+znudzili+si%C4%99+filmami+z+MCU-149282
Kevin Feige sądzi, że nie znudzą nam się filmy Marvela
źródło: Getty Images
autor: Jesse Grant
Czy publiczność kiedykolwiek znudzi się filmami Marvela? Kevin Feige, szef Marvel Studios, powiedział w najnowszym wywiadzie, że jego zdaniem nie. Producent uważa, że studio ma wystarczająco dużo materiału i kręci wystarczająco różnorodne produkcje, by podtrzymać naszą uwagę jeszcze przez długi, długi czas. 

Kiedy skończy się moda na komiksowe filmy?GettyImages-1394038985.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Jestem w Marvel Studios od 22 lat, a większość z nas pracuje tu już ponad dekadę, powiedział Kevin Feige w "The Movie Business Podcast". Mniej więcej w drugim roku mojej pracy ludzie zaczęli pytać: "A więc ile to jeszcze potrwa? Kiedy skończy się ta chwilowa moda na filmy komiksowe"?

Nie rozumiałem tego pytania. Czułem, jakby ktoś pytał, ile jeszcze ekranizacji książek można nakręcić po "Przeminęło z wiatrem". Myślicie, że publiczność znudzi się filmami opartymi na książkach? Nikt nigdy nie zada takiego pytania, bo większość ludzi odruchowo rozumie, że książka może być czymkolwiek. Może opowiadać dowolną historię. Wszystko zależy więc od tego, jaką opowieść chcesz zekranizować. Osoby, które nie czytają komiksów, nie rozumieją, że z komiksami jest tak samo, dodał producent.

Feige przypomniał, że Marvel posiada bogaty katalog opowieści sięgający jeszcze lat 30. Mamy 80 lat ciekawych, emocjonujących i przełomowych historii, które zostały opowiedziane na kartach komiksów Marvela. To wielki przywilej, że możemy je adaptować. Możemy tłumaczyć je na rozmaite gatunki i kręcić takie filmy, jakie tylko chcemy.

Odkryłem, że jeśli opowiemy daną historię jak należy, jeśli zekranizujemy ją w taki sposób, że po tych 22 latach publiczność wciąż nas ogląda - tutaj pukam w niemalowane - możemy robić najprzeróżniejsze filmy, które łączą tylko dwie rzeczy: logo Marvel Studios i pomysł zaczerpnięty z naszej wydawniczej historii, podsumował szef Marvel Studios.

"Ant-Man i Osa: Kwantomania" nadciąga

Najbliższą premierą Marvel Studios jest "Ant-Man i Osa: Kwantomania". Film wejdzie do polskich kin 17 lutego. Superbohaterowie Scott Lang (Paul Rudd) i Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) powracają jako Ant-Man i Osa. Wraz z rodzicami Hope, Hankiem Pymem (Michael Douglas) i Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer), oraz córką Scotta, Cassie Lang (Kathryn Newton) będą eksplorować Wymiar Kwantowy, gdzie spotkają zadziwiające, nieznane istoty. To, co tam przeżyją, zmieni ich wyobrażenia o tym, co jest możliwe.


Julia Taczanowska i Jakub Popielecki postanowili porozmawiać o WSZYSTKICH filmach Marvela. W tym odcinku "Mam parę uwag" przyglądają się początkom MCU.

Podcastu możecie wysłuchać również na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones