WIDEO: Wzruszony Daniel Craig na planie "Nie czas umierać"

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+Wzruszony+Daniel+Craig+na+planie+%22Nie+czas+umiera%C4%87%22-143917
WIDEO: Wzruszony Daniel Craig na planie "Nie czas umierać"
Na Apple TV+ zadebiutuje wkrótce dokument "Being James Bond", w którym Daniel Craig wspomina swoją piętnastoletnią kadencję w roli agenta 007. W filmie znalazły się m.in. niepublikowane wcześniej materiały archiwalne z planów zdjęciowych "Casino Royale" (2006), "Quantum of Solace" (2008), "Skyfall" (2012), "Spectre" (2015) oraz "Nie czas umierać" (2021). Jeden z nich trafił do sieci i stał się niespodziewanie viralem. 

Mowa o przemowie Craiga tuż po nakręceniu ostatniej sceny na planie "Nie czas umierać". Film, który zadebiutuje w polskich kinach już 1 października, ma być pożegnaniem aktora z kultowym cyklem. Nie kryjąc wzruszenia, Craig przyznał: wielu z was pracowało ze mną nad wszystkimi pięcioma filmami o Bondzie. Wiem, że sporo mówiło się o tym, co myślę o tych filmach. Ale kochałem każdą sekundę tych filmów. A zwłaszcza tego, ponieważ wstawałem każdego ranka i miałem okazję pracować z wami. I to był jeden z największych zaszczytów w moim życiu.W "Nie czas umierać" James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią. 

W obsadzie filmu prócz Craiga znaleźli się m.in. Rami Malek, Léa Seydoux, Lashana Lynch, Ben Whishaw, Naomie Harris, Jeffrey Wright, Christoph Waltz, Ana de Armas i Ralph Fiennes. Za kamerą stanął Cary Fukunaga.