Zendaya gwiazdą nowego projektu Luki Guadagnino. Będzie grać w tenisa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zendaya+gwiazd%C4%85+nowego+projektu+Luki+Guadagnino.+B%C4%99dzie+gra%C4%87+w+tenisa-145481
Zendaya gwiazdą nowego projektu Luki Guadagnino. Będzie grać w tenisa
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Zendaya, Josh O’Connor i Mike Faist będą gwiazdami nowego filmu Luki Guadagnino. Projekt pod tytułem "Challengers" powstaje dla MGM.

"Challengers" – co wiemy o projekcie?


Bohaterką filmu jest Tashi (Zendaya), była tenisistka, a obecnie trenerka. Dzięki wysiłkom kobiety jej mąż Art z przeciętnego gracza zmienił się w światowej klasy czempiona. Niestety od jakiegoś czasu ma złą passę. Aby ją przerwać, Tashi zgłasza go do udziału w turnieju "Challenger". Na korcie mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z Patrickiem – niegdyś obiecującym zawodnikiem, swoim byłym przyjacielem i ekspchłopakiem Tashi.

Autorem scenariusza jest Justin Kuritzkes. Zdjęcia mają rozpocząć się już w marcu.

Luca Guadagnino – skąd go znamy?


Luca Guadagnino jest autorem takich filmów jak "Melissa P.", "Jestem miłością" czy "Nienasyceni". Największą sławę przyniósł mu nominowany do Oscara melodramat "Tamte dni, tamte noce". Zobaczcie jego zwiastun:


Jego kolejnym dziełem była "Suspiria", czyli remake horroru Dario Argento. Dla HBO GO zrealizował serial "Tacy właśnie jesteśmy". Aktualnie na etapie postprodukcji znajduje się film "Bones & All", którego gwiazdami są Timothée Chalamet i Taylor Russell.

Gdzie możemy zobaczyć Zendayę?


Zendaya rozpoczęła karierę w serialach Disneya – "Taniec rządzi", "Nastoletnia agentka". Na swoim koncie ma występy w takich filmach jak "Król rozrywki" i "Malcolm i Marie". Zagrała MJ, przyjaciółkę Petera Parkera w filmach z Tomem Hollandem. Pod koniec ubiegłego roku na ekrany kin trafiły dwa widowiska z jej udziałem. Były to "Diuna" Denisa Villeneuve'a, w której wcieliła się w Chani, oraz "Spider-Man: Bez drogi do domu". Aktualnie możemy oglądać ją w drugim sezonie "Euforii", w którym ponownie wciela się w Rue Bennett.


Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones