Zwiastun! Bradley Cooper, Cate Blanchett w "Zaułku koszmarów" Guillermo del Toro

youtube.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zwiastun+Bradley+Cooper%2C+Cate+Blanchett+w+%22Zau%C5%82ku+koszmar%C3%B3w%22+Guillermo+del+Toro-144598
Zwiastun! Bradley Cooper, Cate Blanchett w "Zaułku koszmarów" Guillermo del Toro
Searchlight Pictures zaprezentował zwiastun filmu "Zaułek koszmarów". Za jego reżyserię odpowiada Guillermo del Toro, a w rolach głównych wystąpili Bradley Cooper i Cate Blanchett.


"Zaułek koszmarów" - co wiemy o filmieScenariusz filmu "Zaułek koszmarów" powstał na bazie powieści Williama Lindsaya Greshama z 1946 roku. Bohaterem jest Stan Charlisle, który po mistrzowsku potrafi manipulować ludźmi. Łączy siły z pewną psychiatrą, która może okazać się osobą jeszcze bardziej od niego niebezpieczną.

Guillermo del Toro marzył o realizacji powieści od 1992 roku, kiedy książkę polecił mu Ron Perlman. Przy pracy nad scenariuszem wspomagała reżysera Kim Morgan, dziennikarka i filmoznawczyni, która pisywała m.in. dla "Sight & Sound" i "Playboya".

Gwiazdorska obsada "Zaułka koszmarów"Bradley Cooper i Cate Blanchett zagrali w filmie główne role. Jednak gwiazd w obsadzie jest dużo więcej. Na ekranie pojawią się m.in.: Toni Collette, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara, Ron Perlman, David Strathairn, Clifton Collins Jr., Tim Blake Nelson i Mary Steenburgen.

Pierwotnie muzykę do filmu miał napisać Alexandre Desplat. Niestety inne zobowiązania sprawiły, że musiał się wycofać. Jego miejsce zajął Nathan Johnson, którego kompozycje ostatnio mogliście usłyszeć w "Na noże".


"Zaułek koszmarów" - kiedy premiera?Film "Zaułek koszmarów" trafi do amerykańskich kin 17 grudnia, co daje mu szansę ubiegania się o oscarowe nominacje. W polskich kinach pojawi się 28 stycznia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones