Nie znalezlismy miasta lub kina odpowiadajacemu Twojemu wyszukiwaniu
Muranów
Warszawa, Generała Andersa 5
Repertuar dla kina Muranów jest odświeżany w każdą środę w godzinach popołudniowych. Aktualizowane są godziny seansów oraz filmy grane w danym kinie. Kup bilety przez stronę wybranego kina lub przez system sprzedaży biletów z jakim kino współpracuje.
Nie każda zgubiona skarpetka wpada pod łóżko lub kanapę. Niektóre prowadzą zaskakujące życie – podróżują w czasie, trafiają na biegun północny albo nawet do Hollywood. Ich niesamowite przygody są pełne wrażeń i dobrego humoru!
Przyzwyczajony do samotności kot, w wyniku wielkiej, tajemniczej powodzi, znajduje schronienie w dryfującej łódce. Wraz z innymi zwierzętami na pokładzie musi stawić czoła nowej rzeczywistości.
Pielęgniarka Prabha otrzymuje prezent od męża, z którym jest w separacji. Jej współlokatorka Anu szuka miejsca na seks z chłopakiem, wycieczka do nadmorskiego miasteczka daje im przestrzeń do realizacji swoich pragnień.
Włochy, lata 80.–90. Riccardo Schicchi, założyciel agencji Diva Futura, przekształcił wolną miłość w fenomen pornografii, tworząc gwiazdy jak Cicciolina i Moana Pozzi. Ich wpływ sięgnął polityki, a upadek tej branży jest ukazany oczami sekretarki Debory.
Prawniczka Rita otrzymuje niespodziewaną propozycję. Ma pomóc szefowi kartelu wycofać się z biznesu i zniknąć na zawsze, stając się kobietą, o jakiej zawsze marzył.
Mężczyzna przemieszcza się pociągiem boczną i tajemniczą linią. Celem podróży jest odwiedzenie umierającego ojca. Wkrótce dociera do sanatorium, które znajduje się na skraju mitycznego lasu.
Pełen życia nauczyciel Pasha pracuje jako nauczyciel w tej samej szkole podstawowej, do której uczęszczał jako dziecko w rodzinnym mieście w górach Uralu. Jednak inwazja Rosji na Ukrainę w 2022 roku zmieniła wszystko. Nagle szkoła i społeczność, które tak kochał, przekształciły się z miejsca nauki i swobodnej ekspresji w przestrzeń militaryzacji i ideologii państwowej. Wkrótce jego uczniowie i członkowie ich rodzin zostają zwerbowani do walki, a Pasha musi zadać sobie pytanie, co jedna osoba może w takiej sytuacji zrobić. Nauczyciel decyduje się na działalność pod przykrywką, aby sfilmować, co naprawdę dzieje się w jego własnej szkole. Tworzony w tajemnicy przez dwa lata film jest niezapomnianym portretem życia w dzisiejszej Rosji i trudnych wyborów, przed którymi stają obywatele, gdy kraj, który kochają, znajduje się w rękach władcy absolutnego.
Uzależnioną od narkotyków uczennicę liceum nocami nawiedza tajemniczy i groźny mężczyzna. Nastolatka zaczyna obawiać się o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich osób.
Lee wspomina swoje życie w Meksyku wśród amerykańskich studentów na emigracji i właścicieli barów. Przybycie do miasta sporo młodszego Williama zmusza mężczyznę do nawiązania z kimś znaczącego kontaktu.
Kto mieszka w naszej głowie? Szaleniec, racjonalista, impulsywny marzyciel? Poznajemy myśli Lary i Piera podczas pierwszej randki – ich lęki, pragnienia i wewnętrzne głosy walczące o kontrolę.
Montse postanawia sprzedać wakacyjny dom na Costa Brava. Jego rodzina wybiera się na ostatni wspólny weekend. Stare konflikty mogą jednak zniszczyć ten moment.
Tajemnica autentyczności malarstwa Vermeera tkwi w składzie farby, technice nakładania, sztuce światłocienia i emocjach wywoływanych przez jego dzieła. Badanie jego twórczości łączy losy pasjonatów, historyków sztuki i kuratorów.
Trzej nastolatkowie Hege, Romain i Bjørn Tore podejmują odważną decyzję o wyjeździe z domu. Rozpoczynają roczną naukę na odludziu w północnej Norwegii - w tradycyjnej szkole ludowej Pasvik Folk High School. Czują się zmęczeni samotnością i presją odczuwaną przez pokolenie Z. Daleko od wygód w końcu udaje im się uwolnić od technologii, mediów społecznościowych i współczesnego przebodźcowania. Przechodzą proces głębokiej transformacji, stawiając czoła własnym lękom i dylematom. Otoczeni zapierającymi dech w piersiach, pokrytymi śniegiem krajobrazami dojrzewają, odkrywają siebie, uczą się prostoty oraz sztuki przetrwania. Polegają tylko na sobie i stadzie lojalnych syberyjskich husky, uważanych w Norwegii za psy odblokowujące w człowieku prawdziwe "ja". W Skandynawii istnieje ponad 400 tego typu szkół, które pomagają młodym ludziom przejść z dzieciństwa w dorosłość w spokojnym rytmie i odnaleźć własną tożsamość z dala od chaotycznego i dynamicznie zmieniającego się współczesnego świata.
"Pociągi" to artystyczna, refleksyjna podróż przez XX wiek, stworzona wyłącznie z archiwalnych materiałów filmowych. Bez słów, pełen piękna i goryczy obraz, w którym zachwyt przemieszczania staje się przekleństwem, a łzy radości mieszają się z bólem rozpaczy.
Gunnar Hall Jensen jest jednym z najbardziej znanych norweskich dokumentalistów. Jako świeżo rozwiedziony pięćdziesięciolatek, próbuje odnowić kontakt ze swoim jedynym synem -Jonathanem, który zniknął z domu bez słowa. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Gunnar, który sam wychował się bez ojca, przez lata filmował syna, rejestrując, jak dorasta i zmienia się z dziecka w chłopca, a następnie w młodego mężczyznę, który marzy o tym, by podbić świat. W miarę, jak stawał się coraz bardziej nieokiełznany, wolny i uparty, dystans między ojcem a synem narastał. Gdy Jonathan dał się uwieść obietnicy sukcesu i łatwych pieniędzy w świecie influenserów i hipermęskości, stracił kontakt z rzeczywistością. Kręcony przez ponad 20 lat film pokazuje nietypową historię ojca i syna, która przybiera nieoczekiwany i tragiczny obrót. Zamienia się w (auto)portret norweskiego filmowca w największym kryzysie jego życia.
Jest 13 sierpnia 1965 r. w Nowym Jorku, a Beatlesi wystąpią na Shea Stadium w następny weekend. Fani przepychają się na ulicach, mając nadzieję, że uda im się dostrzec swoich idoli. Ta dynamiczna impresja epoki nagle poszerza swoją perspektywę o obrazy zamieszek w Watts w Los Angeles, które zostały wywołane przez wściekłość na rasizm i przemoc policji. Tymczasem Nowojorczycy relaksują się w parku lub tańczą twista, a dwóch młodych świadków: początkujący pisarz i wspomniany fan Beatlesów pojawia się w formie rysunków.
Rodzina 2+6 ze wschodniej Szwajcarii przez 25 żyła lat na morskim jachcie. Opłynęli kulę ziemską wiele razy, starając się żyć w harmonii z naturą i publicznie opowiadając w różnych miejscach na Ziemi o konieczności troski o zasoby wodne naszej planety. Reżyserka, pływając z rodziną kilka lat na jachcie, była świadkiem wielu nietypowych sytuacji. Obserwowała, jak dzieci wychowują się na oceanie, a rodzina musi znaleźć sposób na ich edukację, zbudowanie poczucia bezpieczeństwa i więzi. Film ukazuje nietypowy model życia bez ograniczeń i stawiania sobie granic, realizowany na małej przestrzeni jachtu, gdzie wszyscy muszą się czuć się jak w domu. Pewnego dnia pojawia się jednak coś, co zmienia perspektywę i zmusza do refleksji na temat przyszłości.
Policjant 223 po stracie ukochanej dostaje obsesji na punkcie ananasów i dat. Funkcjonariusz 663, czekając na powrót dziewczyny, nie dostrzega zakochanej w nim kobiety.
Kultowy film koncertowy Talking Heads w reżyserii Jonathana Demme’a. Film został zrealizowany w grudniu 1983 roku, w szczytowym momencie kariery zespołu, podczas trasy promującej ich album "Speaking in Tongues".
W trakcie przesłuchania policja okrutnie obchodzi się z zatrzymanym arabskiego pochodzenia, skutkiem czego na ulicach Paryża dochodzi do walk pomiędzy młodzieżą ze środowisk imigranckich a stróżami prawa.
Choreograf Selva i DJ Daddy przesłuchują kulkunastu tancerzy, szukając potencjalnych członków swojej nowej grupy. Po wyczerpującym treningu rozpoczynają z nimi imprezę, orientując się, że do sangrii ktoś wrzucił LSD.
Jeanne Bécu - nieślubna córka ubogiej krawcowej robi karierę w najwyższych kręgach towarzystwa paryskiego, by ostatecznie zostać oficjalną kochanką Ludwika XV.
Komendant obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwiga próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu.
Maleńka górska wioska Pirin w Bułgarii. Młodzi wyjechali, zostali starzy... i ich podopieczni. W poetycki, czasem tragikomiczny sposób film ukazuje relacje ludzi i ich zwierząt, które ucieleśniają nadzieje i lęki lokalnej społeczności. Milczące zanikanie pięknego miejsca, którego mieszkańcy wciąż wierzą w cuda, bezgłośnie urzeka, a dźwięki natury i immersyjna muzyka potęgują wrażenie zawieszenia w czasie i przestrzeni. Czy kotka Matsa naprawdę jest wampirem, a na osiołku Kirka ciąży klątwa? Jak potoczą się losy konia Gosho i kozy Belushki? Czasem nie potrzeba słów, by wyrazić cały wszechświat.
Mieszkająca w USA reżyserka Areeb Zuaiter ponownie odwiedza Gazę -miejsce, w którym pierwszy raz była w wieku czterech lat na rodzinnych wakacjach ze swoją palestyńską matką. Po śmierci matki nostalgia Areeb za ojczyzną powraca szczególnie silnie, gdy ogląda w sieci nagrania radosnych nastolatków, uprawiających parkour wśród ruin powstałych w wyniku eksplozji. Nawiązuje kontakt z jednym z nich - Ahmedem i wyrusza w podróż do Gazy, eksplorując zarówno miejsca do parkouru, jak i symbole palestyńskiego ducha. Konfrontuje się z trudną rzeczywistością, która stała się dla Palestyńczyków więzieniem na świeżym powietrzu. Porównując to z własnym życiem w USA i dziedzictwem swojej matki, Areeb zmaga się z poczuciem winy. Rodzi się w niej egzystencjalny konflikt, gdy dostrzega, jak bardzo Ahmed pragnie ucieczki z ojczyzny, bo zdaje sobie sprawę, jak dużą emocjonalną pustkę spowoduje u niego ta decyzja. Ich wspólna podróż staje się nie tylko poszukiwaniem utraconych wspomnień, ale także eksploracją tożsamości i przynależności do opuszczonego domu. Film pokazuje ostatnie spojrzenie na Strefę Gazy przed tragicznymi w skutkach wypadkami, jakie miały miejsce 7 października 2023 roku.
Dokumentalistka Najiba Noori przez pięć lat portretowała swoją 52-letnią matkę - Hawę oraz nastoletnią siostrzenicę Zahrę, aby pokazać, jak żmudnie wypracowana poprawa pozycji kobiet w Afganistanie uległa zniweczeniu przez geopolityczną przemoc. Rodzina reżyserki należy do Hazarów - grupy etnicznej żyjącej w środkowym Afganistanie, która dotkliwie doświadczyła dyskryminacji i prześladowań. Hawa została wydana za mąż w wieku 13 lat za znacznie od siebie starszego męża, który teraz potrzebuje opieki. Niestrudzenie walczyła o lepszą przyszłość dla swoich dzieci i mimo sprzeciwu męża nauczyła się czytać i założyła własną firmę. Dlatego z przerażeniem obserwuje, jak Amerykanie przygotowują porozumienie z talibami. Decyduje się przyjąć do domu 14-letnią wnuczkę Zahrę, która uciekła od agresywnego ojca. Kiedy w sierpniu 2021 roku ostatnie wojska amerykańskie wycofują się z Kabulu, następuje błyskawiczne przejęcie władzy przez talibów, a marzenia córki i wnuczki Hawy zostają zniszczone w imię patriarchalnych tradycji. Zahra musi wrócić do wioski, z której uciekła, a Najiba ma kilka minut na decyzję, czy uciec do Paryża z dziewięcioma kilogramami bagażu i dwoma twardymi dyskami z materiałem filmowym.