"Batman" otrzyma kolejny spin-off. Colin Farrell wystąpi w nim jako Pingwin

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Batman%22+otrzyma+kolejny+spin-off.+Colin+Farrell+wyst%C4%85pi+w+nim+jako+Pingwin-144787
"Batman" otrzyma kolejny spin-off. Colin Farrell wystąpi w nim jako Pingwin
źródło: Getty Images
autor: Matthias Nareyek
To już pewne: trwają prace nad kolejnym serialowym spin-offem komiksowego widowiska "Batman". Jego bohaterem będzie Pingwin grany przez Colina Farrella.      

Pingwin jak "Człowiek z blizną"Scenarzystką projektu będzie Lauren LeFranc ("Chuck", "Agenci T.A.R.C.Z.Y.", "Hemlock Grove"). Wraz z Farrellem, Mattem Reevesem i Dylanem Clarkiem ma ona również piastować stanowiska producentów wykonawczych.

Realizowany dla HBO Max serial porównywany jest do "Człowieka z blizną" i miałby opowiedzieć o tym, jak Pingwin zdobył władzę w półświatku Gotham.   

Pingwin, znany też jako Oswald Cobblepot, to jeden z najbardziej ikonicznych przeciwników Człowieka-Nietoperza. Dotychczas w tę postać wcielali się m.in. Burgess Meredith, Danny DeVito i Robin Lord Taylor.

Serial o Pingwinie będzie drugim spin-offem nowego "Batmana", ponieważ w przygotowaniu jest już niezatytułowana na razie seria, która opowie o Gotham z punktu widzenia pracujących w mieście policjantów. Showrunnerem projektu jest Joe Barton


"Batman": data premiery, fabuła, obsada, zwiastunFilm "Batman" w reżyserii Matta Reevesa trafi do kin 2 marca 2022 roku. Tytułowy bohater będzie musiał rozwiązać zagadkę kryminalną: Gotham City wstrząsa fala morderstw, a zabójca pozostaje nieuchwytny. Portretujemy Batmana jako bohatera, który przeszedł nieprawdopodobny wstrząs. Zaś wszystkie jego późniejsze decyzje nie są próbą przepracowania traumatycznych wydarzeń - nie ucieczką, lecz próbą stawienia im czoła. Nasz film będzie podejmował ten wątek na wielu poziomach - czasem będzie zaskakująco, a czasem ekscytująco - zapowiadał swego czasu współscenarzysta "Batmana", Mattson Tomlin.  

W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, Zoe Kravitz wcieli się w rolę Kobiety Kot. Praktycznie nierozpoznawalny Colin Farrell zostanie filmowym Pingwinem, zaś John Turturro - bossem mafii Carmine Falcone. Paul Dano zagra jednego z głównych wrogów Batmana, czyli Człowieka-Zagadkę, Andy Serkis to Alfred Pennyworth, z kolei Jeffrey Wright wcieli się w postać komisarza Jamesa Gordona). 


Zwiastun filmu "Batman"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones