"The Mandalorian" z drugim sezonem i Favreau

Discussing Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Mandalorian%22+z+drugim+sezonem+i+Favreau-132929
Disney wierzy chyba bardzo mocno w sukces gwiezdnowojennego serialu "The Mandalorian", skoro studio zdecydowało się już na drugi sezon. Ale jeszcze mocniej wierzy w swojego nadwornego reżysera Jona Favreau.

GettyImages-957236618.jpg Getty Images © Phillip Faraone


Twórca "Króla lwa" i "Księgi dżungli" powróci jako showrunner drugiego sezonu produkcji. Podobno włodarze studia są bardzo zadowoleni z tego, jak poradził sobie z serialem i nie wyobrażają sobie bez niego dalszego ciągu.

Jeden ze współproducentów cyklu, Dave Filoni, również będzie pracował przy kontynuacji cyklu, nie wiadomo jednak na razie, w jakim zakresie. Prawdopodobnie będzie drugim showrunnerem, albo reżyserem kilku odcinków - takie zadanie przypadło mu w 1. sezonie.

Akcja "The Mandalorian" będzie rozgrywać się pięć lat po wydarzeniach z "Powrotu Jedi" w miejscu znanym jako Najdalsze Obrzeże. Mieszkańców niespecjalnie obchodzi, że Imperium upadło, a na jego gruzach powstała Nowa Republika. Organizacja Najwyższy Porządek jeszcze się nie narodziła. Fabuła skupia się na perypetiach samotnego rewolwerowca, jednego z Mandalorian, słynnych najemników i łowców nagród, rozpoznawalnych przez charakterystyczną zbroję – taką, jaką nosił m.in. Boba Fett.

Premiera odbędzie się na serwisie Disney Plus. W główną rolę wciela się Pedro Pascal. W obsadzie są też Werner Herzog, Carl Weathers, Gina Carano i Giancarlo Esposito.